GALA KSW 96 | LV BET Blog

GALA KSW 96

Kolejna odsłona polskiej organizacji MMA, czyli gala XTB KSW 96 już wkrótce! Jakie pojedynki znalazły się w karcie walk tego wydarzenia? Poznaj fighterów i zestawienia z LV BET. Obstawiaj swoich faworytów i wygrywaj!

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O GALI KSW 96

GALA KSW 96 | LV BET BlogW lipcu federacja KSW ponownie zawita do Łodzi. To właśnie tam odbędzie się konfrontacja sztuk walki oznaczone numerem 96.

W ostatnim czasie zmieniła się karta walk z powodu choroby Viktora Pešty jego starcie z Matheusem Scheffelem zostało usunięte. Kibice muszą poczekać na nowego przeciwnika Brazylijczyka – nowa walka odbędzie się na jednej z najbliższych gal.

GDZIE I KIEDY ODBĘDZIE SIĘ GALA KSW 96

Sobota, 20 lipca 2024 r. w łódzkiej hali Sport Arena – to właśnie tam powalczą fighterzy w ramach gali XTB KSW 96. Początek wydarzenia o godz. 19.00.

UCZESTNICY GALI KSW 96 W ATLAS ARENIE

W walce wieczoru gali KSW 96 dojdzie do wielkiego rewanżu, w stawce którego znajdzie się mistrzowski pas w wadze średniej. Do oktagonu wejdzie Paweł Pawlak (23-4-1, 11 KO, 3 Sub), czempion tej kategorii wagowej, a jego przeciwnikiem będzie Damian Janikowski (10-5, 5 KO, 1 Sub), numer trzy rankingu federacji.

Fighterzy spotkali się w okrągłej klatce we wrześniu 2021 r. Stoczyli emocjonujący pojedynek na pełnym dystansie, który został wybrany najlepszą walką wieczoru gali KSW 63. Górą był Paweł Pawlak. Później „Plastinho” pokonał jeszcze Cezariusza Kęsika i Toma Breese’a, dzięki czemu mógł powalczyć o pas. Zrobił to podczas gali XTB KSW Colosseum 2 – pokonał Tomasza Romanowskiego i został mistrzem wagi średniej. Po raz ostatni do oktagonu wszedł w grudniu 2023 r. Skutecznie stanął do pierwszej obrony tytułu i wygrał z Michałem Materlą.

Damian Janikowski zaś w swojej karierze pokonał Tomasza Jakubca i przegrał z Tomem Breese’em. Po tej porażce jest niezwyciężony do dziś. Pokonał takich zawodników jak Mateusz Kubiszyn, Cezariusz Kęsik i Tomasz Romanowski. Teraz Paweł Pawlak i Damian Janikowski powalczą o mistrzowski tytuł.

Miejscowi fani będą trzymać kciuki za wejście do okrągłej klatki lokalnego bohatera, Bartłomieja Koperę (13-7, 8 Sub). Jego przeciwnikiem będzie natomiast utalentowany Dawid Śmiełowski (10-1, 8 KO, 2 Sub).

Bartłomiej Kopera w latach 2018-2021 stoczył cztery nieudane pojedynki w KSW. Teraz wraca – niepokonany od 2022 r. „Małpa” jest dziś na fali czterech wygranych z rzędu, które zaliczył na galach Strife i Babilon MMA. W sumie ma na koncie dwadzieścia zawodowych pojedynków, z których trzynaście wygrał. Osiem z walk kończył przed czasem, za każdym razem przez poddania.

Dawid Śmiełowski natomiast przez wiele lat pozostawał niepokonany. Wszystkie swoje starcia kończył przed czasem. „Królik” słynie z efektownego stylu walki. W ostatnim wejściu do oktagonu musiał jednak uznać wyższość rywala, którym był Lom-Ali Eskiev. Przed tą konfrontacją był na fali dziesięciu wygranych z rzędu, a pięć zanotował już w pierwszej rundzie. Podczas debiutu w KSW Dawid Śmiełowski znokautował Filipa Pejicia, a w drugim pojedynku pokonał Patryka Kaczmarczyka. Za pierwszy występ zgarnął bonus za najlepszą walkę wieczoru, a za drugi – bonus za najlepszy nokaut.

Do rywalizacji pań w łódzkim wydarzeniu podejdzie niepokonana do tej pory w KSW Maria Silva (10-1, 3 KO, 4 Sub). Jej rywalką w okrągłej klatce będzie Ewelina Woźniak (8-2, 2 KO, 4 Sub). Zawodniczka ma za sobą świetny debiut, a teraz podejdzie do rewanżu za starcie, które odbyło się dwa lata temu.

Maria Silva stoczyła do tej pory jedenaście pojedynków i tylko jeden z nich przegrała. Siedem razy triumfowała przed czasem – cztery razy przez poddanie, a trzy razy przez nokaut. Cztery razy wygrała swoje starcia w pierwszej rundzie. Ponadto Marię Silvę można było dwukrotnie oglądać w popularnym programie z cyklu Dana White’s Contender Series. W jego ramach zmierzyła się z niepokonaną wówczas Eweliną Woźniak. Była to pierwsza przegrana w karierze Polki. Czas na rewanż!

Ewelina Woźniak do organizacji KSW weszła z przytupem.  Po raz ostatni można było ją oglądać w oktagonie w styczniu tego roku. Wygrała przez poddanie z Aleksandrą Tonchevą i zdobyła bonus za najlepsze skończenie wieczoru. Od debiuty, który miał miejsce w 2018 r., stoczyła dziesięć profesjonalnych pojedynków, z których osiem wygrała. Sięgnęła po pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders i jest byłą pretendentką do tytułu wagi muszej organizacji Ares. Ewelina Woźniak zwyciężała z takimi zawodniczkami, jak m.in. Karolina Wójcik, Anita Bekus czy Magdalena Sormova.

KARTA WALK GALI XTB KSW 96

Walka wieczoru: walka o pas mistrzowski wagi średniej KSW | Main event: KSW Middleweight Championship Bout:

  • 83,9 kg/185 lb: Paweł Pawlak #C (23-4-1, 11 KO, 3 Sub) vs. Damian Janikowski #3 (10-5, 5 KO, 1 Sub)

Karta główna | Main card

  • 52,2 kg/115 lb: Maria Silva (10-1, 3 KO, 4 Sub) vs. Ewelina Woźniak (8-2, 2 KO, 4 Sub)
  • 83,9 kg/185 lb: Radosław Paczuski #7 (5-2, 4 KO) vs. Dominik Humburger #9 (8-1, 7 KO)
  • 56,7 kg/125 lb: Karolina Owczarz (5-3, 2 Sub) vs. Sandra Succar (4-1, 1 KO, 1 Sub)
  • 70,3 kg/155 lb: Maciej Kazieczko #8 (9-3, 6 KO) vs. Ahmed Abdulkadirov (9-2, 8 KO)
  • 70,3 kg/155 lb: Bartłomiej Kopera (13-7, 8 Sub) vs. Dawid Śmiełowski (10-1, 8 KO, 2 Sub)
  • 120,2 kg/265 lb: Marek Samociuk (5-4, 3 KO) vs. Denis Górniak (6-1, 4 KO, 2 Sub)
  • 65,8 kg/145 lb: Michał Domin (6-3, 2 KO, 2 Sub) vs. Isai Ramos (8-1, 7 Sub)
  • 70,3 kg/155 lb: Hugo Deux (3-0, 1 KO) vs. Nicolae Bivol (4-1, 1 KO, 2 Sub)

GDZIE OGLĄDAĆ GALE KSW 96

XTB KSW 96 stream będzie dostępny jedynie w PPV. Zwiastun live i relacja będzie dostępna również na YouTube.

TYPY I KURSY BUKMACHERSKIE NA GALĘ KSW 96

Konfrontacje Sztuk Walki – ta nazwa rozgrzewa polskich fanów MMA do czerwoności! Dzięki LV BET możesz nie tylko oglądać wyjątkowe wydarzenia, ale też obstawiać wyniki pojedynków. Swoje kupony na MMA postawisz w serwisie internetowym oraz w aplikacji mobilnej LV BET. Wystarczy kilka kliknięć i przyłączysz się do fighterskiej rywalizacji!

OKIEM REDAKCJI: FAWORYCI WALK NA GALI KSW 96

Kogo można wymienić wśród faworytów zbliżającej się gali? Problemów ze zwycięstwem nie powinni mieć: Hugo Deux, Marek Samociuk, Dawid Śmiełowski, Maciej Kazieczko, Sandra Succar, Radosław Paczuski, Maria Silva i Paweł Pawlak. Najbardziej wyrównana walki zapowiada się pomiędzy Michałem Dominem i Isasi Ramosem.

KSW W LV BET

Który zawodnik wygra podczas XTB KSW 96? Kto wyjdzie obroną ręką z walki mistrzowskiej? Przygotuj się do typowania, a świat MMA nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic! Poznaj wcześniejsze występy, jakie stoczyli zawodnicy. Ważne są osiągnięte wyniki, jak i klasa rywali. Sięgnij też po statystyki czy porównania H2H dokonane przez specjalistów. Do okrągłej klatki wejdą najlepsi zawodnicy, a Ty zostań najlepszym typerem w LV BET!