Euro 2020 – grupa B

Euro 2020 / Euro 2021 – grupa B

Ciekawa grupa pełna kontrastów. Nie-rosyjska reprezentacja Rosji, gwiazdorska Belgia, przeciętna Dania i debiutująca Finlandia. Eksperci wskazują, że jest w niej dwóch mocnych liderów, dzięki czemu losy są raczej przesądzone. Emocji podczas pojedynków na pewno nie zabraknie, bo pewność siebie jest najprostszym sposobem na przegraną. Wszystkie mecze Euro 2020 / Euro 2021 będziesz mógł typować w LV BET.

Drużyny grupy B zagrają w Kopenhadze (Parken Stadium) oraz w Petersburgu (Saint Petersburg Stadium). Pierwsza kolejka będzie rozegrana już 12 czerwca 2021 r. w tej grupie jedynie zawodnicy Danii nie opuszczą swojego kraju. Rosjanie zaś mają przewidziany tylko jeden mecz wyjazdowy.

Terminarz grupy B na Euro 2020 / Euro 2021

12 czerwca 2021 r. (sobota)

Dania – Finlandia (Kopenhaga, godzi. 18)

Belgia – Rosja (Petersburg, godz. 21.00)

16 czerwca 2021 r. (środa)

Finlandia – Rosja (Petersburg, godz. 15.00)

17 czerwca 2021 r. (czwartek)

Dania – Belgia (Kopenhaga, godz. 18.00)

21 czerwca 2020 r. (poniedziałek)

Rosja – Dania (Kopenhaga, godz. 21.00)

Finlandia – Belgia (Petersburg, godz. 21.00)

Rosja

Ostatnimi dniami atmosferę wokół Rosji i sportu w tym kraju podgrzewa fakt, że kraj ten otrzymał zakaz uczestniczenia w wielkich imprezach sportowych przez najbliższe cztery lata (później skrócony na dwa lata). Kibice myśleli, że zakaz ten obejmie również Euro 2020 / Euro 2021.  Na tym turnieju jednak Rosja zagra. Cała ta sytuacja to efekt afery antydopingowej.

Pojawiły się też plotki, że w obecnej sytuacji epidemii trudno będzie o organizację turnieju w 12 krajach, a pierwszych faworytem do organizacji Euro 2020 / Euro 2021 w jednym miejscu jest właśnie Rosja.

Kto występuje w reprezentacji tego kraju? To chyba największe multikulti we wszystkich reprezentacjach. Ważną rolę w niej pełnią m.in. Brazylijczyk Mario Fernandes (prawy obrońca) czy bramkarz Guilherme (chociaż w ostatnich meczach jego forma znacznie spadła). Dwa lata temu rosyjski paszport dostał też inny brazylijski piłkarz, Ari czy Neustaedter, piłkarz niemieckiego pochodzenia. Ich rola jednak szybko zmalała. Odmiennie niż środkowego obrońcy Dżikija, Gruzina, który wybrał reprezentację Rosji. Nie nacieszył się długo grą, bo zerwał więzadła krzyżowe.

Dżikija wystąpił już w listopadowych meczach u boku Guilherme i Fernandesa. Coraz częściej mówi się też o wprowadzaniu do reprezentacji młodych rosyjskich piłkarzy, m.in. Aleksandra Sobolewa, Iwana Obijakowa, Konstantina Kuczajewa, Romana Jewgienjewa czy Matwieja Safonowa. To nazwiska, które z pewnością mogą znaleźć się w kadrze na Euro 2020 / Euro 2021.

Dania

Na pół roku przed rozgrywkami Euro 2020 / Euro 2021 trudno powiedzieć, jak będzie wyglądał skład Danii. Gdyby mecze miały odbyć się teraz na boisko nie wyszłoby ponad połowę powołanego składu. Koronawirus mocno zaatakował Duńczyków. Pierwszy zachorował Robert Skova, później na kwarantannie znaleźli się Frederik Ronnow, Yussuf Poulsen i sam trener reprezentacji – Kasper Hjulmand. A to był tylko początek. Sytuację dodatkowo utrudniał fakt, że kluby nie muszą puszczać na zgrupowania reprezentacji swoich piłkarzy, jeśli musieliby przejść później na kwarantannę trwającą ponad 5 dni. Korzystają na tym angielskie kluby, a Dania traci kolejnych 5 zawodników (Kasper Schmeichel, Jannik Vestergaard, Jonas Lossi, Pierre-Emile Hojbjerg, Andreas Christensen). Na listopadowe mecze z Danią powołani byli debiutanci, m.in. Jakob Ahlmann czy (37-letni!) Thomas Mikkelsen.

Kogo zobaczymy więc podczas fazy grupowej. Czas pokaże, bo na razie wszelkie spekulacje nie mają żadnego przełożenia na życie.

Finlandia

Puchacze, jak nazywają reprezentację Finowie, w 2021 r. zadebiutują na mistrzostwach Europy. Po wygranym meczu z Lichtensteinem w Helsinkach i wielu miastach kraju odbyła się wielka feta, a na niebie. Rozbłysły fajerwerki. Prawie rok później, w październiku 2020 r. podczas meczu towarzyskiego z Polakami Finowie zeszli na ziemię. Spektakularnie przegrali 5:1. Nasza drużyna dosłownie rozniosła ich na boisku.

Największą sławą w kadrze Puchaczy jest Teemu Pukki, snajper na co dzień występujący w angielskim Norwich.  Wśród ostatnio powoływanych napastników znaleźli się też Joel Pohjanpalo i Jasse Tuominen. Selekcjoner Markku Kanerva może też powołać: pomocników – m.in. Ilmari Niskanen, Juha Pirinen, Joni Kauko, Tim Sparv, Pyry Soiri, Rasmus Schueller, Robert Taylor, Fredrik Jensen. W bramce zaś stanąć może Lukas Hradecky czy Jese Joronen.

Wśród obrońców szansę na grę mają. m.in.  Nikolai Alho, Juha Kauko, Juhani Ojala czy Daniel O’Shaughnessy.

Belgia

Reprezentacja Belgi bardzo pewnie kroczyła do Euro 2020 / Euro 2021. Eliminacje zakończyła zdobywając 30 punktów. Jednym z najlepszych zawodników był Kevin De Bruyne i to właśnie ten zawodnik najbardziej krytykował turniej jeszcze przed losowaniem grup. Belgia bowiem wiedziała, z kim zmierzy się w kolejnej fazie (ze względu na przepisy o możliwości zagrania w grupie tylko dwóch gospodarzy i zakazie gry Rosji i Ukrainy).

Reprezentacja Belgii ostatnimi czasy boryka się z różnymi problemami, ale nie przeszkadza im to w wygrywaniu meczy. Do kadry wracają też piłkarze, którzy (wydawało się) pożegnali się z występami już jakiś czas temu, m.in. Thomas Vermaelen, Nacer Chadli, Thorgan Hazard czy Jan. Vertonghen. Już zimą na boisko wracają po urazach dwaj piłkarze: bramkarz Thibaut Courtois oraz Eden Hazard. Czy pozostaną w kadrze i zagrają w przyszłym roku? Tego nie wiadomo.

Obecnie Belgia posiada jeden z najdroższych i najlepszych składów piłkarskich na świecie. Są w niej m.in. Kevin de Bruyne, Romelu Lukaku czy Eden Hazard. Dzięki nim kraj ten jest nie tylko liderem swojej grupy, ale też może powalczyć również na dalszych etapach Euro 2020 / Euro 2021.

Zakłady bukmacherskie LV BET

Wszystkie mecze grupy B podczas Euro 2020 / Euro 2021 będziesz mógł typować w legalnych zakładach bukmacherskich LV BET. Na każde wydarzenie w serwisie będzie udostępnionych ponad 200 rynków, a obstawiać je będziesz mógł korzystając z różnych promocji i bonusów (w tym bonus bez depozytu). Skorzystaj z możliwości i typuj mecze w LV BET.