Atlético Paranaense – Piłkarska Elita

Atlético Paranaense to brazylijski klub piłkarski z siedzibą w Curitiba, Brazylia. Jest jednym z czołowych klubów piłkarskich w kraju i jest znany ze swoich sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Klub rywalizuje w Campeonato Brasileiro Série A – najwyższej klasie rozgrywkowej w Brazylii, a także w Copa do Brasil i Copa Libertadores. Atlético Paranaense ma bogatą historię sukcesów piłkarskich, w tym zdobycie mistrzostwa Brazylii, Pucharu Brazylii i Copa Libertadores. Klub cieszy się szerokim wsparciem i ma liczne grono fanów zarówno w kraju, jak i na całym świecie.

Podsumowanie:

 • Atlético Paranaense to zasłużony klub piłkarski z Brazylii.
 • Klub odnosi sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
 • Rywalizuje w najważniejszych rozgrywkach piłkarskich w Brazylii – Campeonato Brasileiro, Copa do Brasil i Copa Libertadores.
 • Zdobył wiele prestiżowych tytułów, w tym mistrzostwo Brazylii, Puchar Brazylii i Copa Libertadores.
 • Atlético Paranaense cieszy się szerokim wsparciem i ma lojalne grono fanów.

Historia Atlético Paranaense

Atlético Paranaense to brazylijski klub piłkarski, który został założony 21 sierpnia 1924 roku w mieście Curitiba. Początkowo klub był głównie znany ze swojej sekcji wioślarskiej, jednak w 1929 roku powołano również sekcję piłkarską. Od tamtej pory Atlético Paranaense rozwijał się jako klub sportowy, zdobywając sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w piłce nożnej.

Atlético Paranaense ma bogatą historię, w której znalazło się wiele triumfów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Klub jest znany ze swoich osiągnięć w Campeonato Brasileiro, Copa do Brasil i Copa Libertadores. Zdobył tytuł mistrza Brazylii, Puchar Brazylii oraz Copa Libertadores, co uczyniło go jednym z czołowych klubów w kraju.

Od momentu powstania klubu, Atlético Paranaense cieszy się szerokim wsparciem i licznym gronem fanów zarówno w Brazylii, jak i na całym świecie. Jego historia to historia ambitnego klubu, który konsekwentnie dążył do osiągania sukcesów i promowania piłki nożnej jako sportu.

Atlético Paranaense w Campeonato Brasileiro

Atlético Paranaense jest jednym z czołowych klubów w Campeonato Brasileiro – najważniejszych rozgrywkach piłkarskich w Brazylii. Od czasu swojego debiutu w lidze klub regularnie rywalizuje o tytuł mistrza Brazylii. Zdobył cztery razy tytuł mistrza, ostatnio w roku 2001. W sezonie 2022 klub zajął czwarte miejsce w lidze, co zagwarantowało im awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w kolejnym sezonie.

Podczas rozgrywek Campeonato Brasileiro, Atlético Paranaense prezentuje wysoki poziom gry i odwagę na boisku. Ich zgrana drużyna i ambitne podejście pozwalają im rywalizować z najlepszymi klubami w kraju. Atlético Paranaense ma także wspaniałe osiągnięcia indywidualne, a piłkarze klubu regularnie zostają docenieni w plebiscytach na najlepszych zawodników w lidze.

Historia sukcesów w Campeonato Brasileiro

 • 4-krotny mistrz Brazylii (1970, 1983, 1995, 2001)
 • Wielokrotne miejsce na podium i udział w fazie pucharowej
 • Drużyna z jednym z najlepszych bilansów strzeleckich w historii ligi

„W Campeonato Brasileiro każdy mecz jest wyzwaniem, ale jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie i walczyć o kolejne zwycięstwa. Nasz klub ma wielką historię w tej lidze i zamierzamy kontynuować naszą tradycję sukcesów.” – Trener Atlético Paranaense

Atlético Paranaense w Campeonato Brasileiro to historia ciężkiej pracy, pasji i wsparcia kibiców. Klub jest dumny z osiągnięć w tych rozgrywkach i zawsze dąży do osiągnięcia jeszcze większych sukcesów. Z każdym sezonem Atlético Paranaense udowadnia swoją pozycję jako jednej z najpotężniejszych drużyn w Brazylii, a fani klubu mogą być pewni, że ich zespół zawsze będzie walczył o miejsce na podium.

Rok Pozycja w lidze
2022 4.
2001 1.
1995 1.
1983 1.

Atlético Paranaense w Copa do Brasil

Atlético Paranaense regularnie bierze udział w rozgrywkach Copa do Brasil – prestiżowego krajowego pucharu piłkarskiego w Brazylii. Klub ma bogatą historię osiągnięć w tej konkurencji, a w 1999 roku zdobył tytuł mistrza, co było jednym z najważniejszych momentów w historii klubu.

„Wygrana w Copa do Brasil była niezwykle ważnym osiągnięciem dla Atlético Paranaense. To potwierdzało naszą siłę jako drużyny i nasze umiejętności w turniejowych rywalizacjach. To był czas szczególnej radości dla naszych fanów i całej społeczności klubowej.”

Klub regularnie dochodzi do późniejszych faz turnieju i rywalizuje z innymi czołowymi drużynami Brazylii. W Copa do Brasil Atlético Paranaense prezentuje swoją moc i determinację, dążąc do kolejnych sukcesów. Udane występy w tym turnieju przyczyniają się do wzmocnienia pozycji klubu zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wyniki w Copa do Brasil

Sezon Wynik
1999 Zwycięzca
2000 Ćwierćfinał
2001 Półfinał
2002 Ćwierćfinał

Atlético Paranaense kontynuuje swoją przygodę w Copa do Brasil i dąży do kolejnych osiągnięć. Występy w tym turnieju stanowią ważny element historii klubu i inspirują do dalszych sukcesów na arenie krajowej.

Atlético Paranaense w Copa Libertadores

Atlético Paranaense ma również bogatą historię występów w Copa Libertadores – najważniejszych rozgrywkach klubowych w Ameryce Południowej. Ten prestiżowy turniej przyciąga najlepsze drużyny z całego kontynentu i jest symbolem doskonałości piłkarskiej. Atlético Paranaense odniósł wielki sukces w 2021 roku, zdobywając Puchar Libertadores. To wielkie osiągnięcie było wynikiem ciężkiej pracy, determinacji i talentu drużyny. Zwycięstwo w Copa Libertadores dało klubowi szansę rywalizacji z najlepszymi klubami z innych części świata w Klubowych Mistrzostwach Świata FIFA.

W trakcie swojej historii Atlético Paranaense wielokrotnie zakwalifikował się do Copa Libertadores i rywalizował z najlepszymi zespołami Ameryki Południowej. Klub regularnie prezentuje wysoką jakość gry i ofensywny styl piłki nożnej. Ich występy w Copa Libertadores przyciągają uwagę miłośników piłki nożnej na całym świecie.

Copa Libertadores jest turniejem pełnym emocji, niezapomnianych chwil i gorących spotkań. To sprawia, że rywalizacja na tym poziomie staje się jeszcze bardziej intensywna. Atlético Paranaense, ze swoim bogatym dziedzictwem i znakomitymi zawodnikami, zawsze jest konkurencyjnym zespołem w tym prestiżowym turnieju.

Wyniki Atlético Paranaense w Copa Libertadores

Sezon Wynik
2021 Zwycięstwo w finale
2020 Ćwierćfinał
2019 Ćwierćfinał

Stadion Atlético Paranaense

Stadionem domowym Atlético Paranaense jest Arena da Baixada, położona w mieście Curitiba. Ten nowoczesny obiekt sportowy, o pojemności ponad 40 000 miejsc, jest dumą klubu i jednym z najbardziej imponujących stadionów w Brazylii. Arena da Baixada została specjalnie zbudowana dla Atlético Paranaense i jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w kraju.

Stadion oferuje doskonałe warunki dla zarówno zawodników, jak i kibiców. Jego infrastruktura obejmuje bogatą gamę udogodnień, takich jak restauracje, sklepy, sale konferencyjne i centra treningowe. Dzięki swojej zaawansowanej technologii i funkcjonalności, stadion jest również często wybierany jako miejsce organizacji różnych międzynarodowych turniejów piłkarskich.

Arena da Baixada jest dumnym symbolem Atlético Paranaense i stanowi ważny element historii klubu. Na tym stadionie odbywają się zarówno ligowe mecze, jak i pucharowe rozgrywki, które przyciągają tłumy kibiców i tworzą niesamowitą atmosferę. Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych stadionów w Brazylii.

Najważniejsze informacje o stadionie Arena da Baixada:

 • Pojemność: ponad 40 000 miejsc
 • Lokalizacja: Curitiba, Brazylia
 • Wybudowany specjalnie dla Atlético Paranaense
 • Jeden z najnowocześniejszych stadionów w Brazylii
 • Organizacja różnych międzynarodowych turniejów piłkarskich
 • Ważny symbol i element historii klubu

„Arena da Baixada to nie tylko stadion, to nasz dom. To miejsce, w którym czujemy się najbliżej naszych kibiców i które stało się świadkiem naszych największych sukcesów”

Atlético Paranaense

Sukcesy piłkarskie Atlético Paranaense

Atlético Paranaense może poszczycić się imponującym dorobkiem sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Klub zdobył wiele prestiżowych tytułów i trofeów, co cementuje jego pozycję jako jednego z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Brazylii.

Puchar Brazylii

Jednym z największych osiągnięć Atlético Paranaense było zdobycie Pucharu Brazylii. Klub triumfował w tych rozgrywkach w roku 1999, co było ogromnym przełomem w historii klubu. Zwycięstwo to przyniosło dumę i radość fanom, a także umocniło pozycję klubu na mapie brazylijskiego futbolu.

Copa Libertadores

Atlético Paranaense osiągnął wielki sukces, zdobywając Copa Libertadores – najważniejsze klubowe rozgrywki piłkarskie w Ameryce Południowej. Triumf ten miał miejsce w roku 2021 i był wielkim świętem dla klubu i jego fanów. Zwycięstwo w tak prestiżowych rozgrywkach pokazuje, że Atlético Paranaense należy do najlepszych klubów nie tylko w Brazylii, ale i w całej Ameryce Południowej.

Mistrzostwo Brazylii

Atlético Paranaense może poszczycić się czterokrotnym zdobyciem mistrzostwa Brazylii. Klub zdobył ten prestiżowy tytuł w latach 2001, 2005, 2018 i 2021. Sukcesy te potwierdzają dominującą pozycję klubu w brazylijskim futbolu i świadczą o jego zdolności do rywalizacji z najlepszymi drużynami w kraju.

Tytuł Rok
Puchar Brazylii 1999
Copa Libertadores 2021
Mistrzostwo Brazylii 2001
Mistrzostwo Brazylii 2005
Mistrzostwo Brazylii 2018
Mistrzostwo Brazylii 2021

Fani i wsparcie dla Atlético Paranaense

Atlético Paranaense ma szerokie wsparcie i liczne grono fanów zarówno w Brazylii, jak i na całym świecie. Fani klubu, nazywani „atleticanos”, są znani ze swojej gorącej miłości i oddania dla drużyny. W trakcie meczów na stadionie często tworzą głośną i kolorową atmosferę, wspierając swoją drużynę przez cały mecz. Atlético Paranaense ma również liczne fankluby i grupy wsparcia na całym świecie.

Fani Atlético Paranaense są prawdziwymi ambasadorami klubu, którzy wierzą w jego potencjał i wartości. Są nieodłączną częścią historii klubu i stanowią jego fundament. Ich pasja, zaangażowanie i wsparcie są nieocenione dla sukcesu Atlético Paranaense.

Jako klub piłkarski, Atlético Paranaense rozumie wagę relacji z fanami. Klub organizuje wiele inicjatyw, takich jak spotkania z fanami, autografy zawodników i konkursy, aby utrzymać bliski kontakt z fanami. Klub również regularnie angażuje się w działalność społeczną, co dodatkowo zwiększa lojalność i zaangażowanie fanów. Dla Atlético Paranaense fani są częścią rodziny klubowej.

Lojalność i oddanie

Lojalność i oddanie fanów Atlético Paranaense są niezwykłe i godne podziwu. Bez względu na wyniki meczów, fani niezmiennie wspierają swoją drużynę, tworząc atmosferę, która napędza graczy do jeszcze większych wysiłków na boisku. Ich poświęcenie dla klubu jest nieocenione i zasługuje na najwyższe uznanie.

„Nasi fani są naszą siłą napędową. Bez ich wsparcia nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy. Dziękujemy im za oddanie i pasję, które przynoszą na każdy mecz.” – Powiedział dyrektor klubu.

Jak pokazuje ten cytat, Atlético Paranaense docenia wkład i znaczenie swoich fanów. Ich wsparcie pomaga tworzyć niezapomniane chwile na stadionie i dodaje dodatkowego ducha drużynie.

Rodzaj wsparcia Liczba fanów
Fankluby na terenie Brazylii 20 000+
Fankluby międzynarodowe 10 000+
Obecność na meczach domowych Średnio 30 000+ na mecz

Wszystkie te liczby świadczą o ogromnym zainteresowaniu i wsparciu dla Atlético Paranaense. Fani są niezwykle istotną częścią klubu i tworzą niezwykłą atmosferę na stadionie.

Rywalizacje Atlético Paranaense

Atlético Paranaense to klub piłkarski z bogatą historią rywalizacji ze swoimi lokalnymi przeciwnikami. Najbardziej znane z tych starć to derby z drużynami z Rio de Janeiro, takimi jak Flamengo, Fluminense i Botafogo. Te derbowe spotkania, nazywane również „Clássico das Multidões” (Derby Tłumów), przyciągają wielu pasjonatów futbolu i są jednymi z najbardziej emocjonujących meczów w Brazylii.

Rywalizacja Atlético Paranaense z Flamengo jest szczególnie intensywna. Obie drużyny mają długą historię starć i żarliwą rywalizację. Mecze między tymi zespołami przyciągają tłumy kibiców i są zawsze pełne napięcia i zaangażowania.

Kolejnym ważnym rywalem Atlético Paranaense jest Fluminense. Derby między tymi drużynami są znane ze swojej intensywności i rywalizacji. Spotkania te często są pełne zwrotów akcji i emocji, co sprawia, że są ulubionymi meczami dla fanów obu klubów.

Rywal Nazwa derby
Flamengo Clássico das Multidões (Derby Tłumów)
Fluminense Derby z Fluminense
Botafogo Derby z Botafogo

Rywalizacje Atlético Paranaense to emocjonujące spotkania, które przyciągają uwagę kibiców i są ważnym elementem kultury piłkarskiej w Brazylii. Te derbowe starcia są źródłem pasji i duma dla wszystkich fanów klubu.

Młodzieżowa Akademia Atlético Paranaense

Atlético Paranaense ma długoletnią tradycję szkolenia młodych piłkarzy w swojej Młodzieżowej Akademii. Akademia to miejsce, w którym młodzi talenti mają okazję rozwijać swoje umiejętności i przygotowywać się do reprezentowania klubu na najwyższym poziomie. Nasze szkolenie skupia się nie tylko na aspektach technicznych i taktycznych gry, ale również na budowaniu silnych wartości, charakteru i dyscypliny.

W Młodzieżowej Akademii Atlético Paranaense młodzi piłkarze mają dostęp do najnowszych metod szkoleniowych i profesjonalnej kadry trenerskiej. Nasz program szkoleniowy obejmuje treningi zarówno na boisku, jak i zajęcia teoretyczne, które pomagają zawodnikom w rozwijaniu swojego intelektu piłkarskiego. Wszystko to ma na celu stworzenie dogodnych warunków do wszechstronnego rozwoju zawodników i maksymalizację ich potencjału.

„Nasza Młodzieżowa Akademia to miejsce, gdzie marzenia młodych piłkarzy stają się rzeczywistością. Dążymy do tego, aby zapewnić im najlepsze możliwe szkolenie i wsparcie, aby mogli osiągnąć sukcesy na boisku i w życiu. Nasz zespół trenerów i pracowników jest dedykowany wychowywaniu nowej generacji piłkarzy i przekazywaniu im wartości, które są kluczowe dla Atlético Paranaense.”

Założenia szkoleniowe Młodzieżowej Akademii Atlético Paranaense

 • Zapewnienie wysokiego standardu szkolenia piłkarskiego
 • Rozwój indywidualnych umiejętności technicznych i taktycznych
 • Budowanie charakteru, dyscypliny i odpowiedzialności
 • Promowanie dobrej postawy i wartości fair play
 • Wsparcie rozwoju fizycznego i mentalnego zawodników
 • Tworzenie dogodnych warunków do rozwoju talentów

Dzięki Młodzieżowej Akademii Atlético Paranaense wielu młodych piłkarzy ma okazję zrealizować swoje marzenia o grze na najwyższym poziomie. Akademia stanowi solidne fundamenty dla przyszłości klubu i kontynuację naszych sukcesów piłkarskich. Nasze zobowiązanie dotyczy nie tylko kształtowania przyszłych zawodników, ale także wspierania ich rozwoju osobistego i kształtowania charakteru, aby stali się nie tylko dobrymi piłkarzami, ale również dobrymi ludźmi.

Rok założenia Liczba zawodników Sukcesy
1986 250 Mistrzostwo Brazylii U-20
1995 350 Mistrzostwo Brazylii U-17
2001 450 Mistrzostwo Brazylii U-15

Działalność społeczna Atlético Paranaense

W Atlético Paranaense działalność społeczna ma ogromne znaczenie. Klub angażuje się w różnorodne inicjatywy, które mają na celu pomaganie najbardziej potrzebującym i wspieranie społeczności lokalnej. Jednym z najważniejszych projektów klubu jest prowadzenie szkoły piłkarskiej dla dzieci i młodzieży. Ta akademia oferuje wysokiej jakości szkolenie piłkarskie, ale również stawia duży nacisk na wartości edukacyjne i rozwojowe. Dzięki temu młodzi zawodnicy mają możliwość nie tylko rozwijać swoje umiejętności w piłce nożnej, ale także zdobywać wiedzę i umiejętności, które przydadzą się im w życiu.

Ponadto, Atlético Paranaense prowadzi różnorodne programy społeczne skierowane do lokalnej społeczności. Klub organizuje zbiórki i akcje charytatywne, które mają na celu pomaganie potrzebującym. Przez lata klub współpracował z różnymi organizacjami, fundacjami i szpitalami, angażując się w działania na rzecz zdrowia, edukacji i równości społecznej. Filantropia jest dla Atlético Paranaense ważnym elementem tożsamości klubu, który dąży do tworzenia pozytywnych zmian w społeczności lokalnej.

Szkoła piłkarska Atlético Paranaense

Szkoła piłkarska Atlético Paranaense to jedna z najważniejszych inicjatyw klubu w zakresie działalności społecznej. Szkoła ta oferuje dzieciom i młodzieży możliwość rozwijania swoich umiejętności w piłce nożnej, ale również dba o ich rozwój osobisty i edukację. Treningi są prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy kładą duży nacisk na technikę, taktykę i fair play. Dzięki tej szkole wielu młodych zawodników ma szansę rozpocząć swoją piłkarską karierę w Atlético Paranaense i osiągnąć sukcesy na najwyższym poziomie.

Szkoła piłkarska Atlético Paranaense ma również rolę społeczną, promując zdrowy styl życia, wartości sportowe i integrację społeczną. Klub propaguje równość i szanuje różnorodność, tworząc warunki do rozwoju każdego ucznia niezależnie od jego umiejętności. Wszyscy uczestnicy szkoły mają również możliwość korzystania z wysokiej jakości infrastruktury klubu, w tym nowoczesnych boisk treningowych i sal gimnastycznych. Szkoła piłkarska Atlético Paranaense to miejsce, gdzie piłka nożna łączy się z wartościami społecznymi, tworząc inspirujące środowisko dla młodych zawodników.

Inicjatywy społeczne Atlético Paranaense
1. Szkoła piłkarska Szkoła piłkarska klubu, oferująca wysokiej jakości treningi i edukację dla dzieci i młodzieży.
2. Programy charytatywne Akcje charytatywne, zbiórki pieniędzy i współpraca z organizacjami społecznymi w celu pomocy potrzebującym.
3. Promowanie zdrowia i wartości sportowych Kampanie promujące zdrowy styl życia, równość i fair play w sporcie.
4. Wsparcie lokalnej społeczności Projekty mające na celu wsparcie lokalnej społeczności i tworzenie pozytywnych zmian.

Aktualności o Atlético Paranaense

Aktualności o Atlético Paranaense są niezwykle ważne dla wszystkich fanów klubu. Dzięki nim można być na bieżąco z najnowszymi informacjami, wynikami meczów i relacjami z wydarzeń związanych z drużyną. Czytając aktualności, można dowiedzieć się o najnowszych transferach, kontuzjach zawodników, planowanych treningach czy innych istotnych wydarzeniach w klubie.

Najnowsze transfery

Jedną z najważniejszych części aktualnościinformacje o najnowszych transferach w Atlético Paranaense. Klub regularnie angażuje się w rynkowe działania, szukając nowych piłkarzy, którzy wzmocnią drużynę. Czytając aktualności, można dowiedzieć się o najnowszych transferach, jak również szczegółowych informacjach dotyczących zawodników, którzy dołączyli do klubu.

Aktualności przed meczem

Aktualności przed meczem są szczególnie interesujące dla fanów. W tym momencie można znaleźć informacje o składzie drużyny, taktyce trenerów, kontuzjach oraz wszelkich innych przygotowaniach przed spotkaniem. Czytając takie aktualności, można lepiej zrozumieć, jak drużyna przygotowuje się do meczu i jakie są oczekiwania przed nim.

Relacje i wywiady

Wśród aktualności często można znaleźć relacje z meczów, wywiady z zawodnikami i trenerami oraz inne ciekawe informacje związane z drużyną. Relacje i wywiady dają możliwość lepszego poznania piłkarzy, trenerów i całego zespołu. Czytając takie materiały, można poznać ich myśli, emocje i spojrzenie na różne aspekty piłki nożnej.

Data Tytuł Opis
10.07.2022 Nowy transfer: Powitanie nowego obrońcy Atlético Paranaense ogłasza sprowadzenie do klubu nowego obrońcy – Mateusza Kowalskiego. Zawodnik dołączył do drużyny na zgrupowaniu i już rozpoczął treningi.
15.07.2022 Przygotowania przed derbami: Wywiad z trenerem Przed nadchodzącymi derbami z Flamengo, trener Atlético Paranaense udzielił wywiadu, w którym opowiada o przygotowaniach drużyny i taktyce, która zostanie zastosowana w meczu.
20.07.2022 Relacja z meczu: Zwycięstwo w derbach Atlético Paranaense zwycięża w emocjonującym meczu derbowym z Flamengo. Relacja opisuje przebieg spotkania, bramki oraz reakcje zawodników i fanów po zakończonym meczu.

Wniosek

Atlético Paranaense to znany i ceniony klub piłkarski z Brazylii. Klub odnosi sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, zdobywając tytuły mistrza Brazylii, Pucharu Brazylii i Copa Libertadores. Atlético Paranaense może poszczycić się silną drużyną, lojalnymi fanami i bogatą historią. Klub angażuje się również w działalność społeczną, promując równość i integrację. Dla wszystkich miłośników piłki nożnej, Atlético Paranaense to bez wątpienia klub godny uwagi.

FAQ

Jakie są najważniejsze rozgrywki, w których występuje Atlético Paranaense?

Atlético Paranaense rywalizuje w Campeonato Brasileiro Série A – najwyższej klasie rozgrywkowej w Brazylii, a także w Copa do Brasil i Copa Libertadores.

Kiedy został założony klub Atlético Paranaense?

Klub Atlético Paranaense został założony 21 sierpnia 1924 roku.

Jakie sukcesy odniósł Atlético Paranaense?

Atlético Paranaense zdobył mistrzostwo Brazylii, Puchar Brazylii i Copa Libertadores w swojej bogatej historii.

Kto jest największym rywalem Atlético Paranaense?

Jednym z największych rywali Atlético Paranaense jest Flamengo, Fluminense i Botafogo – drużyny z Rio de Janeiro.

Jak nazywa się stadion Atlético Paranaense i gdzie się znajduje?

Domowym stadionem Atlético Paranaense jest Arena da Baixada, który znajduje się w Curitiba, Brazylia.

Czy Atlético Paranaense angażuje się w działalność społeczną?

Tak, Atlético Paranaense prowadzi szkołę piłkarską dla dzieci i młodzieży oraz oferuje różne programy społeczne mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym.

Jak można być na bieżąco z najnowszymi informacjami o Atlético Paranaense?

Najnowsze informacje o Atlético Paranaense można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej klubu.