Ararat-Armenia – AZ Alkmaar: typy, kursy, zapowiedź (22.10.2026)

Ararat-Armenia – AZ Alkmaar: typy, kursy, zapowiedź (22.10.2026)

Liga Europy UEFA
Logo Ararat-Armenia
Ararat-Armenia
VS
2026-10-22 · 18:45
Vazgen Sargsyan Republican Stadium
Logo AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
5.50
1 WYGRANA
4.60
X REMIS
FAWORYT
1.47
2 WYGRANA
Kliknij kurs, aby obstawić w LV BET

Mecz Ararat-Armenia – AZ Alkmaar odbędzie się 22.10.2026 w ramach rozgrywek Liga Europy UEFA. Poniżej znajdziesz pełną analizę, statystyki obu drużyn, historię H2H, przewidywane składy oraz aktualne kursy bukmacherskie LV BET na ten mecz.

Ararat-Armenia – AZ Alkmaar: kursy bukmacherskie LV BET

Kursy LV BET na ten mecz
Ararat-Armenia – AZ Alkmaar · kliknij kurs, a kupon złoży się sam
Wynik meczu

1Wygrana Ararat-Armenia5.60XRemis4.452Wygrana AZ Alkmaar1.55

Bramki
Podwójna szansa
18+ | Kursy z dnia publikacji, mogą się zmienić. Graj odpowiedzialnie.

Kursy aktualne na dzień publikacji.
Sprawdź aktualne kursy w LV BET →

Ararat-Armenia – AZ Alkmaar: zapowiedź meczu

We czwartek, 22 października 2026 roku, o godzinie 18:45 na Vazgen Sargsyan Republican Stadium w Erywaniu gospodarz, Ararat-Armenia, podejmie AZ Alkmaar w ramach Ligi Europy UEFA. Dla armeńskiego klubu to szansa na zaprezentowanie się przed własną publicznością w meczu z rywalem z europejskiej czołówki, a dla holenderskiego zespołu kolejny krok w rozgrywkach, w których każdy punkt ma znaczenie dla dalszej rywalizacji. Stawka jest wysoka, bo oba zespoły chcą wejść w fazę, w której regularne punktowanie daje realne szanse na awans.

Kto jest faworytem? Kursy bukmacherskie

Kursy LV BET nie pozostawiają wątpliwości: AZ Alkmaar jest wyraźnym faworytem. Za zwycięstwo gości płacimy kurs 1.47, za remis 4.60, a za wygraną Ararat-Armenia 5.50. Przeliczając te ceny na prawdopodobieństwo, rynek daje holenderskiemu zespołowi nieco ponad 68 procent szans, gospodarzom około 18 procent, a remisowi niecałe 22 procent, przy czym suma przekracza 100 procent, bo każdy bukmacher wbudowuje w kursy swoją marżę. Taki układ sił wynika z różnicy potencjału obu klubów, a także z faktu, że gospodarze mają w tym meczu znacznie więcej do udowodnienia.

Argumenty za AZ Alkmaar są konkretne. Zespół z Alkmaar ma w składzie zawodników o dużym doświadczeniu na poziomie międzynarodowym, a jego gra opiera się na dobrze zorganizowanym środku pola. Gospodarze mogą liczyć na atmosferę na własnym stadionie i na fakt, że trudno przewidzieć, jak przyjezdni zniosą klimat i presję w Erywaniu. Ararat-Armenia wie jednak, że w pojedynczym meczu wszystko jest możliwe, dlatego to właśnie oni mają więcej do zyskania przy niespodziewanym rezultacie. Dla Holendrów porażka byłaby poważnym rozczarowaniem, więc presja na wynik jest po ich stronie.

Forma i statystyki

Porównanie sił

Ararat-Armenia AZ Alkmaar
Zwycięstwa w sezonie
33%
67%
Siła ataku (śr. gole/mecz)
56%
44%
Solidność obrony
40%
60%

Statystyki sezonowe (ostatnie 5 rozegranych meczów)

Ostatnie mecze
Ararat-Armenia
Z BKMA 1:0
P Jagiellonia 1:3
R Alashkert 1:1
Z Ararat 4:0
Z Shirak 3:1
AZ Alkmaar
Z Hapoel Beer Sheva 2:1
P Feyenoord 0:2
Z Telstar 1:0
P Sunderland 0:1
R Willem II 1:1
Ostatnie 5 rozegranych meczów (wszystkie rozgrywki)
Ararat-Armenia
4
Mecze
1
Wygrane
1
Remisy
2
Porażki
4:8
Bramki
1.0
Śr/mecz
Forma
RWPP
AZ Alkmaar
5
Mecze
2
Wygrane
1
Remisy
2
Porażki
4:5
Bramki
0.8
Śr/mecz
Forma
RPWPW

Chcesz obstawić ten mecz?

Aktualne kursy na Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar oraz setki innych meczów znajdziesz w ofercie
LV BET. Pamiętaj o odpowiedzialnej grze.

Ararat-Armenia ma w sezonie bilans jednego zwycięstwa, jednego remisu i dwóch porażek. Gospodarze zdobyli w tym czasie cztery bramki, ale stracili aż osiem, co daje średnio jedno trafienie i dwa stracone gole na mecz. Ich ostatnie wyniki to zwycięstwo 1:0 z BKMA na wyjeździe, porażka 1:3 z Jagiellonią oraz remis 1:1 z Alashkertem u siebie. Widać w nich zespół, który potrafi wygrać na wyjeździe, ale ma problemy z obroną w meczach z mocniejszymi rywalami.

AZ Alkmaar wygrał dwa mecze, zremisował jeden i przegrał dwa, zdobywając cztery bramki i tracąc pięć. Średnio holenderski zespół strzela 0.8 gola na mecz i traci 1.0, co oznacza, że ofensywa nie jest jego najmocniejszą stroną. Ostatnio przyjezdni wygrali 2:1 z Hapoelem Beer Sheva przed własną publicznością, przegrali 0:2 z Feyenoordem na wyjeździe i pokonali 1:0 Telstar. Ciekawostką jest to, że w tym sezonie AZ strzelił zaledwie cztery gole, a Ararat-Armenia stracił w czterech meczach aż osiem bramek, co wskazuje na dwa zespoły, które mają problemy w różnych fazach gry.

Jeśli chodzi o kontuzje, AZ Alkmaar musi radzić sobie bez kilku zawodników. Pewnie nie zagrają J. Hornkamp, który leczy uraz, S. Resink z kontuzją kolana oraz K. Smit i H. Verhulst, którzy nie wchodzą w grę z przyczyn kadrowych i zdrowotnych. U gospodarzy pewnie wykluczony jest P. Ayongo, a występ Z. Banjaquiego stoi pod znakiem zapytania.

Historia bezpośrednich spotkań

Ararat-Armenia i AZ Alkmaar nie mierzyły się dotąd ze sobą, więc nie ma żadnej historii bezpośrednich pojedynków, na której można by oprzeć analizę. Oba kluby pochodzą z zupełnie różnych lig i kultur piłkarskich, a ich potyczka jest pierwszą takiego rodzaju. W takiej sytuacji najważniejsze są bieżąca forma, styl gry i wyniki w europejskich pucharach, a nie wcześniejsze rezultaty między tymi drużynami.

Przewidywane sklady i absencje

Poniżej prezentujemy skład orientacyjny obu zespołów, oparty na ostatnim wyjściowym zestawieniu. Nie jest to oficjalna lista na ten mecz, dlatego warto śledzić komunikaty przed pierwszym gwizdkiem.

Ararat-Armenia (sklad orientacyjny)
  • Joao Bravim
  • A. Malis
  • B. R. Wilson Valdez
  • K. Muradyan
  • B. Pereira
  • Franca Carlos
  • M. Ayvazyan
  • Benny
  • A. Ambartsumyan
  • A. Eloyan
AZ Alkmaar (formacja 4-2-3-1)
  • J. De Busser
  • S. Maikuma
  • W. Goes
  • W. Hoedt
  • M. de Wit
  • D. Kwakman
  • P. Koopmeiners
  • A. Oufkir
  • V. Byskov
  • R. Daal
  • B. Kovacs

Absencje: u gospodarzy P. Ayongo jest pewnie niedostępny, a Z. Banjaqui wciąż pozostaje pod znakiem zapytania. Po stronie AZ Alkmaar brakować będzie J. Hornkamp, S. Resink, K. Smit i H. Verhulst.

Gdzie oglądać Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar?

Mecz można oglądać na kanałach sportowych dostępnych w Polsce. Sprawdź program TV w dniu meczu, bo terminy transmisji mogą się zmieniać. Mecz można także śledzić na żywo przez zakłady live w LV BET, a aktualne kursy live dostępne są od pierwszego gwizdka. To wygodna opcja dla kibiców, którzy chcą reagować na przebieg spotkania na bieżąco.

Nasze typy na Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar

Po analizie formy, składów i kursów redakcja LV BET wskazuje na wyraźnego faworyta. Poniżej nasz główny typ na ten mecz z Ligi Europy UEFA.

KLUCZOWY FAKT: AZ Alkmaar w tym sezonie zdobył cztery gole, a Ararat-Armenia stracił w swoich meczach osiem bramek.
Typ główny LV BET
AZ Alkmaar wygra
Kurs: 1.47
Holenderski zespół ma wyraźnie lepszy potencjał i większe doświadczenie w europejskich pojedynkach. Gospodarze w sezonie tracą średnio dwa gole na mecz, a ich ostatnie wyniki pokazują problemy z obroną przeciwko mocniejszym rywalom. Przy kursie 1.47 AZ Alkmaar jest najbezpieczniejszą opcją w tym spotkaniu, choć wygrana nie przyniesie dużego zysku.
UWAGA: Niski kurs na faworyta oznacza małą stopę zwrotu, a jednorazowa niespodzianka gospodarzy na własnym stadionie zawsze jest możliwa.

Dla osób szukających wyższych kursów warto obserwować rynek przed meczem, bo typy bukmacherskie zmieniają się wraz z napływem informacji o składach. Redakcja LV BET zaleca ostrożność i rozsądne stawki, zwłaszcza że w pucharach nawet pewni faworyci potrafią tracić punkty. Pamiętaj, że kursy bukmacherskie w LV BET mogą się zmienić przed pierwszym gwizdkiem, dlatego sprawdź aktualną ofertę przed zawarciem zakładu.

Warunki pogodowe na mecz

Prognoza na okolice godziny meczu w mieście Yerevan: temperatura około 16°C, wilgotność 82%, wiatr 4 km/h, pochmurno (szansa opadów 52%). Warunki są komfortowe dla obu drużyn i nie powinny istotnie wpłynąć na styl gry.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

1

Kiedy i gdzie odbędzie się mecz Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar?

Mecz Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar w ramach UEFA Europa League odbędzie się 22.10.2026 na stadionie Vazgen Sargsyan Republican Stadium. Sprawdź dokładną godzinę i aktualne kursy na lvbet.pl.

2

Gdzie oglądać mecz Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar na żywo?

Mecz Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar można oglądać na kanałach sportowych dostępnych w Polsce. Sprawdź program TV w dniu meczu. Możesz też śledzić przebieg spotkania na żywo przez zakłady live w LV BET.

3

Jakie są kursy na mecz Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar?

Kurs na wygraną Ararat-Armenia: 5.50, remis: 4.60, wygraną AZ Alkmaar: 1.47 (LV BET, stan na dzień publikacji). Kursy zmieniają się dynamicznie — sprawdź aktualne na lvbet.pl.

4

Jaki jest typ bukmacherski na Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar?

Szczegółową analizę i typ bukmacherski na mecz Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar znajdziesz w powyższym artykule. Pamiętaj: każdy typ to ryzyko — obstawiaj odpowiedzialnie.

5

Jak obstawić mecz Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar w LV BET?

Mecz Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar możesz obstawić w LV BET na lvbet.pl. Dostępne rynki to 1X2, over/under, BTTS, handicapy i wiele innych. Zakłady live dostępne od pierwszego gwizdka. Nowi gracze otrzymują bonus powitalny do 600 PLN.

Kursy na Ararat-Armenia vs AZ Alkmaar
Sprawdź aktualne kursy i pełną ofertę Liga Europy UEFA w LV BET. Dostępne zakłady pre-match i live.

Sprawdź kursy →

18+ | Hazard wiąże się z ryzykiem | Graj odpowiedzialnie

18+ | Treści na tej stronie mają charakter informacyjny i rozrywkowy. Obstawianie zakładów bukmacherskich wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych. Graj odpowiedzialnie. Jeśli czujesz, że hazard staje się problemem, zadzwoń na Telefon Zaufania: 801 889 880 lub odwiedź uzaleznienia.gov.pl. Zakłady bukmacherskie dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich. LV BET posiada zezwolenie Ministra Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych.