Żużel

Speedway, czyli popularny w Polsce „żużel”. Jego nazwa wzięła się od nawierzchni, którą były wysypywane tory wykorzystywane przy motocyklowych wyścigach. Dziś co prawda już się takiej nie używa, ale nazwa pozostała. Grand Prix żużel 2019 to zdecydowanie najważniejsza w Polsce impreza tego typu. Przyciąga ona wielu widzów, więcej niż mecze piłki nożnej.

Zarejestruj się

Żużel 1 liga

Żużel w Polsce jest jednym z najpopularniejszych sportów motocyklowych. Mecze żużlowe przyciągają najwięcej fanów zaraz po piłce nożnej. Zarówno na trybuny, jak i przed telewizory. Tę dyscyplinę chętnie wybierają też klienci zakładów bukmacherskich. Speedway Ekstraklasa to najwyższa klasa rozgrywek, która w 1999 r. zajęła miejsce amatorskiej 1 ligi. Rozgrywki w ramach żużel 1 ligi, jak i innych, odbywają się cyklicznie, a wraz z biegiem czasu zmienia się organizacja rozgrywek. Od 2000 r. przeprowadza się zawody w systemie kołowy, a 5 lat później dodano tzw. fazę „play off”. Mają one rangę mistrzostw kraju. Udział w nich biorą wszystkie najlepsze kluby żużlowe w kraju, a zwycięzca dostaje tytuł Mistrza Polski. Najsłabsi kierowcy zaś „spadają” do I ligi. Polska liga żużlowa, a dokładniej Ekstraliga, jest bardzo prestiżowa. Obok brytyjskiej i szwedzkiej jest najlepsza na świecie. Zmagania ligowe to natomiast domena Polskiego Związku Motorowego, a dokładniej Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Wśród najlepszych klubów żużlowych możemy wyróżnić: Unię Leszno, Polonię Bydgoszcz, Stal Gorzów Wielkopolski oraz ROW Rybnik.

Zakłady bukmacherskie na Żużel

Zakłady bukmacherskie na Żużel to jedna z najlepszych ofert każdego polskiego bukmachera. Polska liga żużlowa przyciąga wielu kibiców, a zakłady bukmacherskie na Ekstraligę to zdecydowanie najważniejsze z nich. Najwyższa ranga rozgrywek, w której ściga się ze sobą największa liczba mistrzów. Zakłady bukmacherskie również oferują zakłady na zawody Grand Prix 2019. To wielkie wydarzenie w świecie sportu. Tym bardziej dla Polaków, bo aż dwa wyścigi mają miejsce w Polsce. Na 15 zawodników udział ubierze aż 4 Polaków. Po 3 rundach GP 2019 liderem jest Patryk Dudek. Jakie zakłady są możliwe w ramach zakładów bukmacherskich na żużel? Możesz typować zwycięzcę meczu, ale też całej rundy. Do tego drużynę, która okaże się najlepsza. Możesz też typować zawodników, którzy zaliczą spadek do niższej ligi. Wybierając I ligę żużlową będziesz mógł też wskazać zawodników, którzy awansują do najwyższej PGE Ekstraligi. Nie zwlekaj! Typuj już dziś! Postaw zakład na swojego faworyta i zgarnij wygraną!

  • 01

    ZAREJESTRUJ KONTO
  • 02

    DOKONAJ WPŁATY
  • 03

    OBSTAWIAJ

Artykuły

PGE Żużel Terminarz 2019

PGE Żużel Terminarz 2019

Tegoroczna PGE Ekstraliga 2019 wystartowała 5 kwietnia. Zmagania na torze rozpoczęli żużlowcy z ośmiu polski zespołów. Podczas sezonu zobaczysz drużyny: forBET Włókniarz Częstochowa, TRULY.WORK Stal Gorzów, MRGARDEN GKM Grudziądz, FOGO Unia Leszno, SPEED CAR Motor Lublin, GET WELL Toruń, BETARD Sparta Wrocław oraz FALUBAZ Zielona Góra. Równolegle odbywają się też mecze w ramach światowego Gran Prix. Sprawdź terminarz żużel 2019 i śledź zmagania najlepszych żużlowców świata na bieżąco!

Gdzie oglądać żużel w TV?

Gdzie oglądać żużel w TV?

Gdzie oglądać Żużel w TV? Wszystkie rozgrywki w ramach polskiej PGE Ekstraliga można oglądać w telewizji i Internecie. Za transmisję odpowiadają dwie telewizje. Piątkowe zmagania będą dostępne w Eleven Sports, a niedzielne w NC+. Eleven Sports udostępnia również mecze odbywające się w ramach 1ligi polskiego żużla. NC+ natomiast pozwala na śledzenie zmagać żużlowców również w Internecie. Na tych antenach możesz też obejrzeć tematyczne programy, w których występują eksperci.