Polska grupa na euro 2020 Mistrzostwa Europy 2020

Mogło być gorzej, ale też lepiej. Polska reprezentacja stanie przed olbrzymim wyzwaniem aby wyjść z grupy podczas Euro 2020 na pierwszym miejscu. Z Hiszpanią czeka nas bardzo ciężki mecz, z pozostałymi przeciwnikami będzie łatwiej, ale na pewno będą to bardzo wymagające spotkania. Polska kadra jest gotowa na walkę, a nie tylko czekanie na szczęście. O tym, jak dokładnie będzie wyglądała grupa Polski na Euro 2020 dowiemy się wkrótce. Dziś natomiast możemy przyjrzeć się bliżej już wylosowanym rywalom naszej reprezentacji. Obecnie znamy dwóch z nich. To Hiszpania i Szwecja. Na awans ma szansę również przyszły zwycięzca baraży grupy B, czyli Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Irlandia Północna lub Słowacja.

Zgodnie z obowiązujących w Euro 2020 systemem nawet zajęcie trzeciego miejsca w grupie może zakończyć się awansem do fazy pucharowej. Polska ma więc szansę na awans do 1/8 finału. O ile wygrana z Hiszpanią jest raczej niemożliwa o tyle z pozostałymi drużynami – jest duża szansa. Pamiętajmy jednak, że piłka nożna to sport, a ten jest nieprzewidywalny. Historia polskiego futbolu pokazuje też, że optymistyczny humor w przypadku polskiej reprezentacji raczej nie popłaca. W takich meczach Polacy… najczęściej przegrywali. Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 polska drużyna zakończyła sukcesem, a teraz czekamy na wyniki kolejnej fazy Euro 2020. Łatwa grupa w eliminacjach Euro 2020, zdecydowany awans Polski.

Tak w skrócie można opisać fazę eliminacyjną. Polacy zgodnie z wynikiem losowania znaleźli się w grupie G. Rozegrali w niej 10 meczy. Rywalami była Austria, Łotwa, Słowenia, Izrael oraz Macedonia Północna. W końcowej klasyfikacji polska reprezentacja zdobyła 25 pkt., dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce w tabeli. Nie zaliczyła ani jednej przegranej, jedynie dwa mecze zremisowała. O 6 pkt. wyprzedziła drugą Austrię, a kolejne pozycje z dorobkiem 14 pkt. zajęły Macedonia i Słowenia. Wejście na Mistrzostwa Europy 2020 polska drużyna miała więc zdecydowane, obecna grupa daje też szansę na walkę o uczestnictwo w dalszych etapach Euro 2020.

Hiszpania

Hiszpania to pewniak na zwycięzcę grupy. Mimo mocnego składu, jaki posiada polska drużyna, na boisku pomiędzy tymi rywalami widać przepaść. Dwa ostatnie mecze Polska-Hiszpana ci drudzy wygrali z łatwością, na co wskazują wyniki: 0:6 i 0:3. Warto jednak zauważyć, że obecna reprezentacja to już zupełny inny zespół niż kilka lat temu. Wciąż jednak na najwyższym poziomie. Na pewno nie jest to reprezentacja dwóch klubów. W czerwcowych eliminacjach wzięło udział aż 38 zawodników. Podczas meczu z Norwegią na boisko wyszli piłkarze z 11 różnych klubów. Na zakończenie współpracy z reprezentacją Luis Enrique stworzył listę graczy, których warto obserwować pod kątem reprezentacji. Było na niej… 80 zawodników! Od lat jedynym niezmiennym punktem kardy jest jej kapitan. Sergio Ramosa, bo o nim mowa, ma na koncie już ponad 170 występów w reprezentacji. To rekord. Kolejny dotyczy największej liczby goli strzelonych przez obrońcę (21). Sergio Ramosa osiągnął wszystko, co tylko mógł. Teraz gra dalej i robi to, co do niego należy.

Ostatnie lata pokazują natomiast, że w hiszpańskiej reprezentacji niezwykle często dochodzi do zmian na stanowisku trenera. W ubiegłym roku, tuż przed mundialem Fernando Hierro zastąpił na tym miejscu Julena Lopetegui. Usunięcie było karą za potajemne rozmowy z Realem Madryt. Tegoroczne eliminacje piłkarze La Roja rozpoczęli pod wodzą Luisa Enrique. Ten jednak sam zrezygnował z tego stanowiska w marcu. Tu jednak nie było żadnego skandalu, a powodem decyzji Luisa Enrique był choroba córki. Klub zapowiedział, że miejsce na niego czeka i może wrócić, gdy tylko będzie na to gotowy. Trener był ze swoimi piłkarzami jedynie podczas pierwszego meczu eliminacyjnego z Norwegią, a w kolejnych zastąpił go jego asystent Robert Moreno. W listopadzie Enrique zapowiedział swój powrót, ale postawił jeden warunek. Było nim zwolnienie Moreno, który miał ochotę pozostać trenerem przez całe Euro 2020. Skandal był, niesmak pozostał w całym świecie piłkarskim.

Jak wyglądały eliminacje La Roja? Oczywiście bez porażki. Osiem wygranych, największym współczynnik posiadania piłki ze wszystkich reprezentacji, który wyniósł średnio 70 procent. Do tego najlepsza skuteczność podań, wynosząca aż 91 proc. i największa liczba strzałów - 227 w 10 meczach. Eksperci wskazują, że podczas gry Polska drużyna nie może wycofać się głęboko do defensywy. Hiszpanie szybko osaczają rywali, szybko zagrywają po obwodzie pola karnego. Do tego stawiają na grę kombinacyjną i oddają dużo strzałów. Tyle teorii. Praktyka – chyba każdy wie jak wygląda. Grupa E Euro 2020 na pewno należy do Hiszpanów. To właśnie ta reprezentacja jest też najczęściej typowana jako zwycięzca Euro 2020.

Szwecja

Polska i Szwecja planowały wspólnie rozegrać mecz sparingowy w ramach przygotowań do Euro 2020, a losowanie sprawiło, że trafili do jednej grupy. Czeka więc ich nie towarzyskie spotkanie, a walka o punkty.

W reprezentacji Szwecji nie ma obecnie ani jednego piłkarza pokroju Roberta Lewandowskiego czy Arkadiusza Milika. W przeszłości styl gry piłkarzy z północy Polakom nie leżał. To zagrożenie, ale też szansa na przełamanie impasu. Pięć porażek z rzędu zdecydowanie wystarczy. Dwie z nich polska drużyna zaliczyła w eliminacjach do Euro 2000 i 2004. W tym właśnie roku towarzyski mecz rozegrany w Goeteborgu zakończył się wynikiem 1:3. Nie za ciekawie wyglądają też wyniki w całej historii meczowej obu drużyn. Na 26 meczy Polacy przegrali aż 14 razy, a ostatni swój sukces świętowali… w 1991 r. Trzeba jednak pamiętać, że Szwedzi są obecnie słabsi niż kilka lat temu. Nie ma wśród nich takich gwiazd jak Zlatan Ibrahimović czy Henrik Larsson. Jest za to Victor Lindelof, który kosztował Manchester United aż 35 mln euro. Groźny może być też Emil Forsberg (RB Lipsk). Polska ma więc realne szanse na wygraną.

Czego jeszcze można spodziewać się po Szwedach? Na pewno tego, że zaprezentują na boisku doskonałe przygotowanie fizyczne, dyscyplinę taktyczną i rewelacyjnie przygotowane stałe fragmenty gry. Drużyna prowadzona przez Janne Andersona była rewelacją ostatniego mundialu, który zakończyła na ćwierćfinale. Podczas meczy eliminacyjnych przegrała tylko jedno spotkanie – wyjazdowe z Hiszpanią. Do fazy grupowej awansowała drugiego miejsca, pokonując tym samym Norwegię i Rumunię. Szwedzkie media doceniają swoją drużynę, ale realnie patrzą na brak szans przebicia się przez Hiszpanię. Przestrzegają również przed polską reprezentacją. Jest nieobliczalna, bo nie wiadomo jaki poziom gry zaoferuje. Lewandowski zaś został okrzyknięty jako najgroźniejszy napastnik świata i to on obecnie straszy wszystkich rywali Polaków. Skoro była mowa o trenerze Hiszpanii to i warto wspomnieć o selekcjonerze Szwedów. Anderson głośno wyraził swoje niezadowolenie po losowaniu grup. Uważa, że jest ono bardzo niesprawiedliwe i ma nadzieję, że Irlandia w barażach nie przejdzie do dalszych rozgrywek. Dlaczego? Bo to by oznaczało, że Hiszpania rozegra wszystkie mecze u siebie, a Irlandia – dwa również na swoim terenie. Ostro krytykuje obecny system z 12 miastami-gospodarzami. Wyraził też nadzieję, że już nigdy nikt nie wpadnie na wprowadzenie takiego systemu rozgrywek.

Baraże

Z punktu widzenia Polaków najlepszymi zwycięzcami baraży byliby reprezentanci Słowacji lub Irlandii Północnej. Każda z tych reprezentacj składa się co prawda ze zawodników na co dzień regularnie grających w Premier League czy Serie A, jednak nie są to piłkarze pokroju Lewandowskiego. Łatwo nie będzie, ale teoretycznie Polacy mają znacznie większe szanse na wygraną. Najgorszym wyborem może okazać się Irlandia i to wcale nie ze względu na poziom piłki nożnej w tym kraju. Zdecydowaną zaletą byłaby w tym przypadku gra na swoim terenie. Nie można zapominać, że w Irlandii kibice są faktycznie trzynastym zawodnikiem i potrafią znacznie wpłynąć na grę swoich piłkarzy. O tym, jak będzie wyglądała grupa E dowiemy się w marcu.

Artykuły

EURO 2020 przełożone! Kiedy i gdzie odbędzie się EURO 2020?

EURO 2020 przełożone! Kiedy i gdzie odbędzie się EURO 2020?

Euro 2020 przełożone! UEFA oficjalnie potwierdziła, że zawiesza rozgrywki Mistrzostw Europy w tym roku. Decyzja ta była następstwem próśb poszczególnych federacji. Mecze w ramach Euro 2020 nie tylko niosłyby za sobą zbyt duże niebezpieczeństwo ze względów zdrowotnych, ale też byłyby niemożliwe do zrealizowania logistycznie. Mistrzowskie drużyny Starego Kontynentu spotkają się na boisku dopiero w czerwcu i lipcu 2021!

Polska grupa na euro 2020

Polska grupa na euro 2020

Mogło być gorzej, ale też lepiej. Polska reprezentacja stanie przed olbrzymim wyzwaniem aby wyjść z grupy podczas Euro 2020 na pierwszym miejscu. Z Hiszpanią czeka nas bardzo ciężki mecz, z pozostałymi przeciwnikami będzie łatwiej, ale na pewno będą to bardzo wymagające spotkania. Polska kadra jest gotowa na walkę, a nie tylko czekanie na szczęście. O tym, jak dokładnie będzie wyglądała grupa Polski na Euro 2020 dowiemy się wkrótce. Dziś natomiast możemy przyjrzeć się bliżej już wylosowanym rywalom naszej reprezentacji.

Mecze Polski na EURO 2020

Mecze Polski na EURO 2020

Terminarz spotkań reprezentacji Polski w piłce nożnej w trakcie Mistrzostw Europy 2020. Sprawdź kiedy nasza reprezentacja gra swój pierwszy mecz w ramach EURO 2020!

Polska - Szwecja: wyniki spotkań

Polska - Szwecja: wyniki spotkań

Poznaliśmy już historię meczową Polski i Hiszpanii, a dziś skupimy się na kolejnym rywalu podczas Euro 2019/20, a dokładniej na reprezentacji Szwecji. Niestety, tu również liczby nie są zbyt optymistyczne dla kibiców narodowej reprezentacji. Historyczny bilans wypada bardzo na korzyść naszych rywali. Polacy nie wygrali ze Szwedami od… 28 lat! Trzeba przyznać, że nasi piłkarze mają sporego pecha do rywali z północy. Czy zła passa zostanie przerwana?

Polska - Hiszpania: Wyniki spotkań

Polska - Hiszpania: Wyniki spotkań

20 czerwca 2020 r. Polska reprezentacja w piłkę nożną rozegra 11 mecz z Hiszpanią w swojej historii. Łatwo nie będzie, bo La Roja od początku rozgrywek typowana jest na zwycięzcę Mistrzostw Europy. Jak wyglądały wcześniejsze pojedynki? Oto historia meczowa Polski i Hiszpanii!

Baraże EURO 2020

Baraże EURO 2020

Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia oraz Irlandia Północna – jedna z tych drużyn będzie rywalem Polaków podczas fazy grupowej do Euro 2020. Która? Tego jeszcze nie wiadomo. Wyłonią ją marcowe baraże. Przyjrzeliśmy się bliżej tym drużynom i sprawdziliśmy, która z nich byłaby najlepszym przeciwnikiem dla polskiej reprezentacji. Taka analiza na pewno przyda się typerom, którzy są zainteresowani obstawianiem zakładów bukmacherskich.

Droga reprezentacji Polski do finałów EURO 2020

Droga reprezentacji Polski do finałów EURO 2020

Chyba nigdy nie mieliśmy tak mocnej drużyny jak obecnie. Większość piłkarzy gra w najlepszych europejskich klubach, gdzie pełnią pierwszoplanowe role. Swoją moc pokazali podczas eliminacji do EURO 2020, wychodząc z pierwszej pozycji z tabeli. Sprawdziliśmy, jak wyglądały składy podczas tych spotkań i zastanowimy się, kto wybiegnie na boisko w marcu podczas fazy grupowej.

Historia Polaków na EURO

Historia Polaków na EURO

Zobacz, jak wygląda historia polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy, analizuj i stawiaj swoje szczęśliwe kupony na Euro 2020!

Polska - Słowenia: kursy, typy, zakłady na mecz eliminacji EURO 2020

Polska - Słowenia: kursy, typy, zakłady na mecz eliminacji EURO 2020

Polska – Słowenia to ostatnie spotkanie, które rozegra polska reprezentacja w ramach kwalifikacji do Euro 2020. Awans mamy już pewny, ale piłkarze na boisko wyjdą nie tylko w ramach formalności. Do ostatniej minuty będą bowiem walczyli nie tyle o miejsce w grupie G, co o punkty. Tylko najlepszy wynik zagwarantuje miejsce w pierwszym lub drugim koszyku podczas losowania do fazy grupowej. To też mecz przygotowujący nasza kadrę do dalszego etapu rozgrywek. Jeszcze z jednego powodu można spodziewać się, że mecz ten będzie wyjątkowym wydarzeniem. Będzie on zwieńczeniem kariery jednego z najlepszych piłkarzy polskiej reprezentacji, Łukasza Piszczka.

Izrael - Polska: kursy, typy, zakłady

Izrael - Polska: kursy, typy, zakłady

Polska reprezentacja w piłkę nożną jest już spokojna i pewna swojego awansu do Euro 2020. Przed piłkarzami zostały jeszcze dwa mecze kwalifikacyjne. Wierzymy jednak, że odbędą się one na luzie i będą pokazem w wykonaniu naszego zespołu. Tym bardziej, że w pierwszym z nich na boisku polska reprezentacja spotka się z Izraelem, którego reprezentacja spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Nie straszne więc wydaje się być widmo rewanżu za czerwcowy mecz.

Mecz Polska - Austria w Eliminacjach do EURO 2020

Mecz Polska - Austria w Eliminacjach do EURO 2020

Wrześniowy mecz Polska – Austria to kolejna sentymentalna podróż nie tylko dla selekcjonera Jerzego Brzęczka, ale też jego asystenta i członka sztabu polskiej kadry - Radosława Gilewicza. Ten drugi przed zeszłorocznym losowaniem eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 mówił wprost, że trzyma kciuki, by los przydzielił Polsce zespół Rosji lub Austrii, bo będzie to niepowtarzalną okazją do spotkania starych znajomych z czasów piłkarskiej kariery. Traf chciał, że eliminacje rozpoczęliśmy właśnie od Austrii, wygrywając w Wiedniu – nie bez problemów - 1:0. Już za moment spotkania rewanżowe, mające doprowadzić biało-czerwonych do awansu na turniej.​

Analiza szans przed meczem Polska - Słowenia w ramach eliminacji do Euro 2020

Analiza szans przed meczem Polska - Słowenia w ramach eliminacji do Euro 2020

​Po trzymiesięcznej, wakacyjnej przerwie w rozgrywkach, już za moment znów czekają nas emocje związane z futbolem w wydaniu reprezentacyjnym. Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 wkraczają w kolejną fazę. Pierwszym jesiennym testem formy podopiecznych Jerzego Brzęczka, którzy aktualnie z kompletem zwycięstw i bez straty choćby jednego gola przewodzą tabeli grupy G, będzie wyjazdowy mecz Polska - Słowenia w Ljubljanie.

Analiza szans Polaków

Analiza szans Polaków

​Rywalizacja w ramach eliminacji do Euro 2020 dla polskiej ekipy, prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, wprost nie mogła ułożyć się lepiej. Dzięki kompletowi zdobytych punktów - czterem kolejnym zwycięstwom uzyskanym bez straty choćby jednego gola, do dalszych gier będziemy mogli przystąpić w wyśmienitych nastrojach. Te czekają nas już we wrześniu. Sprawdźmy zatem, co przed nami i jak oceniane są szanse Polaków.

Mecz Polska – Izrael w eliminacjach Euro 2020

Mecz Polska – Izrael w eliminacjach Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, ale zanim wielkie święto futbolu zagości na Starym Kontynencie, rozegrane zostaną eliminacje do Euro 2020. Jednym z ważniejszych spotkań dla kibiców biało-czerwonych będzie mecz Polska - Izrael. ​

Przewidywany skład Polski na mecz z Macedonią  - 7 czerwca 2019

Przewidywany skład Polski na mecz z Macedonią  - 7 czerwca 2019

​W piątek 7 czerwca 2019 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się w eliminacjach Euro 2020 z Macedonią Północą. Mecz odbędzie się o godzinie 20:45 w stolicy Macedonii, Skopje. Zwycięstwo znacznie przybliży Polaków do upragnionego awansu do finałów Mistrzostw Europy 2020.

Macedonia – Polska: Eliminacje Euro 2020

Macedonia – Polska: Eliminacje Euro 2020

​Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, ale zanim wielkie święto futbolu zagości na Starym Kontynencie, rozegrane zostaną eliminacje do Euro 2020. Jednym z ważniejszych spotkań dla kibiców biało-czerwonych będzie mecz Macedonia - Polska.

Zasady awansu z grupy Euro 2020

Zasady awansu z grupy Euro 2020

Nie tylko fani z Polski, ale również z całego Starego Kontynentu z utęsknieniem czekają na pierwszy gwizdek sędziego w meczach swoich reprezentacji. Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę. ​

7 najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020

7 najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 to nie tylko szereg ciekawych spotkań i niezwykle emocjonująca walka o awans do turnieju, którego stawką jest prymat na Starym Kontynencie. To również dziesiątki znakomitych piłkarzy, z których postanowiliśmy wybrać Siedmiu Wspaniałych. Dla nich warto pofatygować się na stadion, zapłacić za bilet i delektować umiejętnościami, które wzbogacają piłkarskie widowisko.

Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Eliminacje Euro 2020 przyniosły w swoich pierwszych kolejkach raczej spodziewane rezultaty. W grupie A zgodnie z oczekiwaniami komplet punktów zebrała Anglia, w grupie F dwa razy zwyciężyli Hiszpanie, podobnie jak prowadzący w grupie G Polacy, w grupie H Francuzi, w grupie I Belgowie oraz w grupie J Włosi.

Krzysztof Piątek – bohater meczu z Austrią

Krzysztof Piątek – bohater meczu z Austrią

Przebił barierę 20 bramek w debiutanckim sezonie Serie A, co dotychczas udało się tylko trzem zawodnikom w historii: Andijowi Szewczence, Vincenzo Montelli oraz legendarnemu Brazylijczykowi Ronaldo. Krzysztof Piątek jest jednocześnie najlepszym strzelcem Genui i Milanu w tym sezonie, choć przecież w tym pierwszym klubie grał tylko jesienią, a w tym drugim jest od nowego roku. Najważniejsze jest jednak to, że superformę strzelecką potrafił przełożyć na mecz reprezentacji Polski, dzięki czemu biało-czerwoni zwyciężyli w Wiedniu i są liderem grupy G w eliminacjach do Euro 2020.

Polska grupa EURO 2020 po dwóch pierwszych meczach – analiza

Polska grupa EURO 2020 po dwóch pierwszych meczach – analiza

​Miał być spacerek, wyszedł nieco niezdarny marsz pod górkę - najważniejsze jednak, że zwycięski. Polska wygrała z Łotwą po bramkach Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika, dzięki czemu została liderem grupy G i jedyną drużyną, która po dwóch seriach gier zanotowała komplet punktów. Największą niespodzianką jest dorobek Austrii, która miała być największym rywalem biało-czerwonych w walce o awans do mistrzostw Europy 2020.

Transmisje eliminacji mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej

Transmisje eliminacji mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej

Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę. Nic dziwnego, że fani futbolu na całym świecie bacznie będą przyglądać się rozgrywkom i śledzić poczynania piłkarskich bohaterów na stadionach w całej Europie. Najważniejsza wiadomość jest taka, że eliminacje Euro 2020 będzie można oglądać również w Polsce.

Eliminacje Euro 2020 – polska grupa

Eliminacje Euro 2020 – polska grupa

Kiedy grupy eliminacji Euro 2020 zostały wylosowane, polscy kibice mogli odetchnąć z lekką ulgą.Przynajmniej na papierze udało się piłkarzom Jerzego Brzęczka uniknąć kilku drużyn wyżej notowanych. Eliminacyjna grupa Polski na Euro 2020 na pewno nie jest niemożliwa do wygrania. W grupie G wraz z biało-czerwonymi o awans do Euro 2020 powalczą jeszcze Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia oraz Łotwa.

Terminarz meczów polaków eliminacje euro 2020

Terminarz meczów polaków eliminacje euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 odbędą się w dość krótkim czasie. Rozpoczną się pod koniec marca, a skończą w listopadzie 2019 roku. Nie licząc baraży w marcu 2020 roku, eliminacje Euro 2020 zostaną rozstrzygnięte w tym samym roku. Do eliminacji Euro 2020 przystąpi 55 federacji zrzeszonych w UEFA. Z uwagi na format rozgrywek i brak jednego gospodarza turnieju finałowego, żadna z reprezentacji nie będzie miała zapewnionego udziału w UEFA Euro 2020 i będzie musiała przejść przez ścieżkę eliminacyjną.