Droga reprezentacji Polski do finałów EURO 2020 Mistrzostwa Europy 2020

27 – tylu piłkarzy obecnie jest powołanych do reprezentowania Polski podczas oficjalnych meczy. Chyba nigdy nie mieliśmy tak mocnej drużyny jak obecnie. Większość piłkarzy gra w najlepszych europejskich klubach, gdzie pełnią pierwszoplanowe role. Swoją moc pokazali podczas eliminacji do EURO 2020, wychodząc z pierwszej pozycji z tabeli. Sprawdziliśmy, jak wyglądały składy podczas tych spotkań i zastanowimy się, kto wybiegnie na boisko w marcu podczas fazy grupowej.

Po raz pierwszy oficjalna reprezentacja Polski rozegrała mecz w 1921 r. przeciwko Węgrom. Jedynym stadionem w kraju, który ma miano „narodowego”, jest Stadiom Śląski w Chorzowie. Biało-czerwoni jednak podejmują swoich rywali na Stadionie Narodowym w Warszawie. To właśnie na nim rozgrywali mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy 2019/2020.

Euro 2020: skład reprezentacji narodowej

Uczestnictwo w tej wyjątkowej drużynie następuje poprzez mianowanie. Trener, zwany selekcjonerem, powołuje więc piłkarzy, którzy według niego i sztabu, prezentują najwyższy poziom umiejętności. Muszą też spełnić inne warunki, a przede wszystkim być czynnym zawodnikiem oraz posiadać obywatelstwo Polski. Zawodnikiem, który musiał spełnić ten ostatni warunek jest obecnie Thiago Cionek. Brazylijczyk przyjechał do naszego kraju i wnioskował o obywatelstwo jako piłkarz Jagiellonii Białystok. Udało się i dzięki temu dziś jest jednym z reprezentantów naszego kraju. Oczywiście wiąże się to również z brakiem możliwości występowania w barwach Brazylii.

Wróćmy jednak do selekcjonera. Od 12 lipca 2018 r. jest nim Jerzy Brzęczek. To nie tylko doświadczony trener, ale też zawodnik. W barwach biało-czerwonych na stanowisku pomocnika rozegrał 42 mecze i strzelił 4 gole. Był też kapitanem drużyny. To pod jego przewodnictwem reprezentacja naszego kraju zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.

Przyjrzyjmy się teraz zawodnikom reprezentacji Polski.

Bramkarze: Radosław Majecki (Legia Warszawa), Łukasz Skorupski (Bologna), Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn)

Tu zdecydowanie i niepodzielnie rządzi Wojciech Szczęsny. Obecnie jest jednym z najlepszych bramkarzy w Europie. Ma pewny udział w meczach grupowych Euro 2020. Można spodziewać się, że ustąpi miejsca wyłącznie w przypadku kontuzji. Biało-czerwona bramka ze Szczęsnym to prawdziwa twierdza. Obecnie ma na swoim koncie 46 występów. Tylko 3 wyjścia na boisko natomiast zaliczył Łukasz Skorupski.

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Thiago Cionek (SPAL), Kamil Glik (AS Monaco), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Arkadiusz Reca (SPAL), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa)

Zacznijmy od Łukasza Piszczka, który oficjalnie należy jeszcze do reprezentacji, jednak już się z nią pożegnał. 19 listopada 2019 r zagrał 45 minut w meczu ze Słowenią. Prawą obronę przejęło po nim dwóch zawodników: Tomasz Kędziora i Bartosz Bereszyński. Pewne miejsce w składzie ma też Kamil Glik, który od dawna stanowi filar drużyny.

Pomocnicy: Krystian Bielik (Derby County), Przemysław Frankowski (Chicago Fire), Dominik Furman (Wisła Płock), Jacek Góralski (Ludogorec Razgrad), Kamil Grosicki (Hull City), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa), Sebastian Szymański (Dynamo Moskwa), Piotr Zieliński (Napoli)

Z tego licznego grona na wyróżnienie zasługuje Grzegorz Krychowiak. Wydawało się, że jego transfer do Paris Saint-Germain to spełnienie marzeń, jednak nie w przypadku tego gracza. Dopiero wypożyczenie do moskiewskiego Lokomotiwu pozwoliło mu na rozwinięcie skrzydeł. W ostatnich meczach zaprezentował nie tylko wysoki poziom umiejętności, ale przede wszystkim doskonałą formę. Mamy nadzieję, że utrzyma ją do wiosny.

Napastnicy: Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Napoli), Krzysztof Piątek (Milan).

Lewandowski – to nazwisko budzi postrach w całym piłkarskim świecie. W ostatnim czasie jest nie tylko wymieniany obok takich gwiazd jak Messi czy Ronaldo, ale też stawiany powyżej nich. Można przypuszczać, że to właśnie on będzie wchodził na boisko w meczach grupowych w pierwszym składzie. Dwóch jego zmienników, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek, pozwalają na spokój dla kibiców. Trójka ta gwarantuje, że atak w każdym wydaniu będzie skuteczny.

Euro 2020: reprezentacja w meczach eliminacyjnych

Polska drużyna nie przegrała ani jednego meczu podczas fazy eliminacyjnej do obecnych rozgrywek. Jerzy Brzęczek mógł więc sprawdzić różnych zawodników i ustawienia na boisku. Część piłkarzy ma stałe miejsce w reprezentacji i wzięła udział w większości pojedynków.

Trzeba przyznać, że jak w każdym sporcie, również podczas meczy reprezentacji można było zobaczyć różną formę sportowców. Zdecydowanie najgorszą zaprezentowali podczas meczu z Austrią. Tu dobry okazał się wyłącznie wynik spotkania. Jedynym z zawodników, który zasłużył na pochwałę, był Łukasz Fabiański. Zaprezentował on świetne umiejętności i dzielnie bronił polskiej bramki. Przez pierwsze 20 minut spotkania dzielnie walczył też Jakub Błaszczykowski. Niestety, musiał zejść z boiska kontuzjowany, a w polskim zespole zabrakło tak skutecznego gracza. Pozostali zawodnicy w tym spotkaniu zaliczyli chyba najgorsze momenty ze wszystkich meczy kwalifikacyjnych. Nawet Robert Lewandowski chybił strzelając głową na bramkę w sytuacji jeden na jednego.

Polska – Austria w eliminacjach EURO 2020

Polska: Łukasz Fabiański – Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik, Arkadiusz Reca, Kamil Grosicki, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski

Ławka rezerwowych: Jakub Błaszczykowski, Sebastian Szymański, Mateusz Klich

Meczem innym niż wszystkie było spotkanie rewanżowe z Izraelem, ostatnie w tej fazie rozgrywek. Pierwszy raz od sześciu lat w podstawowym składzie nie wyszedł na boisko Robert Lewandowski. Brzęczek nie tylko mógł sobie na to pozwolić ze względu na pewny awans, ale też wziął pod uwagę obciążenie w nadchodzących meczach ligowych. Jego miejsce zajął Krzysztof Piątek – odkrycie ubiegłego sezonu ligi włoskiej. Został tam jednym z najlepszych strzelców, pokonując m.in. samego Ronaldo. W polskim składzie jednak nie idzie mu tak dobrze, tym bardziej, że borykał się ze spadkiem formy. W tym spotkaniu strzelił jedną bramkę.

W wyjściowym składzie pojawili się też inni zawodnicy, którzy pojawiają się na boisku nieczęsto: Przemysław Frankowski i Arkadiusz Reca. To oni mieli odciążyć Kamila Grosickiego i Bartosza Bereszyńskiego. Debiut w kadrze tego trenera zaliczył też Dominik Furman, który zastąpił Grzegorza Krychowiaka. Ten natomiast również zasłużył na szczególne wyróżnienie – tydzień wcześniej w ligowym meczu doznał wstrząsu mózgu, a mimo to wziął udział w meczu i do tego strzelił gol! Podsumowując: mecz wygrany, a większość zawodników zdecydowanie zaliczyło bardzo dobre występy.

Izrael – Polska w eliminacjach Mistrzostw Europy 2020

Polska: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Kamil Glik, Arkadiusz Reca, Krystian Bielik, Grzegorz Krychowiak, Przemysław Frankowski, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek

Ławka rezerwowych: Dominik Furman, Mateusz Klich, Robert Lewandowski

Dla porównania przedstawiamy również składy podczas meczy z trzema pozostałymi drużynami z grupy. Jak widać flar zespołu stanowią: Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik, Piotr Zieliński, Jan Bednarek i Robert Lewandowski. Dokładna analiza poszczególnych składów, ustawień, a co najważniejsze skuteczności graczy pozwoli na wyciągnięcie bardzo ważnych wniosków, które ułatwią typowanie w zakładach bukmacherskich.

Polska-Słowenia w eliminacjach EURO 2020

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Jan Bednarek, Kamil Glik, Arkadiusz Reca, Kamil Grosicki, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski

Ławka rezerwowych: Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kędziora, Kamil Jóźwiak

Polska – Macedonia Północna w eliminacjach Mistrzostw Europy 2020

Polska: Wojciech Szczęsny – Maciej Rybus, Jan Bednarek, Kamil Glik, Tomasz Kędziora, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski.

Ławka rezerwowych: Przemysław Frankowski, Arkadiusz Reca, Krzysztof Piątek

Polska – Łotwa

Polska: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik, Tomasz Kędziora, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Dawid Kownacki, Krzysztof Bielik, Robert Lewandowski.

Ławka rezerwowych: Przemysław Frankowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

Typuj Euro 2020 w LVBET

Typowanie zakładów bukmacherskich na Euro 2020 wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Trzeba znać system rozgrywek oraz poszczególnych uczestników. Bardzo ważna jest też stała i wciąż aktualna wiedza na temat każdego z zawodników. My o tym doskonale wiemy, dlatego staramy się przedstawić najważniejsze informacje na temat reprezentacji Polski. Na dwa miesiące przed meczami już wiadomo, że rozgrywki mistrzostw Europy najprawdopodobniej ominą Krystiana Bielika. Na co dzień zawodnik Premier League 2 doznał kontuzji. Ma uszkodzoną łąkotkę i zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, a powrót na boisko zajmie co najmniej pół roku. Już teraz wiadomo, że planowane przez bukmacherów zakłady na tego zawodnika będą nieskuteczne. W LVBET dostaniesz prawie 200 rynków na każdy mecz, więc i tak będziesz miał w czym wybierać. Stawiaj swoje szczęśliwe kupony na Euro 2020 w LVBET i wygrywaj!

Artykuły

EURO 2020 przełożone! Kiedy i gdzie odbędzie się EURO 2020?

EURO 2020 przełożone! Kiedy i gdzie odbędzie się EURO 2020?

Euro 2020 przełożone! UEFA oficjalnie potwierdziła, że zawiesza rozgrywki Mistrzostw Europy w tym roku. Decyzja ta była następstwem próśb poszczególnych federacji. Mecze w ramach Euro 2020 nie tylko niosłyby za sobą zbyt duże niebezpieczeństwo ze względów zdrowotnych, ale też byłyby niemożliwe do zrealizowania logistycznie. Mistrzowskie drużyny Starego Kontynentu spotkają się na boisku dopiero w czerwcu i lipcu 2021!

Polska grupa na euro 2020

Polska grupa na euro 2020

Mogło być gorzej, ale też lepiej. Polska reprezentacja stanie przed olbrzymim wyzwaniem aby wyjść z grupy podczas Euro 2020 na pierwszym miejscu. Z Hiszpanią czeka nas bardzo ciężki mecz, z pozostałymi przeciwnikami będzie łatwiej, ale na pewno będą to bardzo wymagające spotkania. Polska kadra jest gotowa na walkę, a nie tylko czekanie na szczęście. O tym, jak dokładnie będzie wyglądała grupa Polski na Euro 2020 dowiemy się wkrótce. Dziś natomiast możemy przyjrzeć się bliżej już wylosowanym rywalom naszej reprezentacji.

Mecze Polski na EURO 2020

Mecze Polski na EURO 2020

Terminarz spotkań reprezentacji Polski w piłce nożnej w trakcie Mistrzostw Europy 2020. Sprawdź kiedy nasza reprezentacja gra swój pierwszy mecz w ramach EURO 2020!

Polska - Szwecja: wyniki spotkań

Polska - Szwecja: wyniki spotkań

Poznaliśmy już historię meczową Polski i Hiszpanii, a dziś skupimy się na kolejnym rywalu podczas Euro 2019/20, a dokładniej na reprezentacji Szwecji. Niestety, tu również liczby nie są zbyt optymistyczne dla kibiców narodowej reprezentacji. Historyczny bilans wypada bardzo na korzyść naszych rywali. Polacy nie wygrali ze Szwedami od… 28 lat! Trzeba przyznać, że nasi piłkarze mają sporego pecha do rywali z północy. Czy zła passa zostanie przerwana?

Polska - Hiszpania: Wyniki spotkań

Polska - Hiszpania: Wyniki spotkań

20 czerwca 2020 r. Polska reprezentacja w piłkę nożną rozegra 11 mecz z Hiszpanią w swojej historii. Łatwo nie będzie, bo La Roja od początku rozgrywek typowana jest na zwycięzcę Mistrzostw Europy. Jak wyglądały wcześniejsze pojedynki? Oto historia meczowa Polski i Hiszpanii!

Baraże EURO 2020

Baraże EURO 2020

Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia oraz Irlandia Północna – jedna z tych drużyn będzie rywalem Polaków podczas fazy grupowej do Euro 2020. Która? Tego jeszcze nie wiadomo. Wyłonią ją marcowe baraże. Przyjrzeliśmy się bliżej tym drużynom i sprawdziliśmy, która z nich byłaby najlepszym przeciwnikiem dla polskiej reprezentacji. Taka analiza na pewno przyda się typerom, którzy są zainteresowani obstawianiem zakładów bukmacherskich.

Droga reprezentacji Polski do finałów EURO 2020

Droga reprezentacji Polski do finałów EURO 2020

Chyba nigdy nie mieliśmy tak mocnej drużyny jak obecnie. Większość piłkarzy gra w najlepszych europejskich klubach, gdzie pełnią pierwszoplanowe role. Swoją moc pokazali podczas eliminacji do EURO 2020, wychodząc z pierwszej pozycji z tabeli. Sprawdziliśmy, jak wyglądały składy podczas tych spotkań i zastanowimy się, kto wybiegnie na boisko w marcu podczas fazy grupowej.

Historia Polaków na EURO

Historia Polaków na EURO

Zobacz, jak wygląda historia polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy, analizuj i stawiaj swoje szczęśliwe kupony na Euro 2020!

Polska - Słowenia: kursy, typy, zakłady na mecz eliminacji EURO 2020

Polska - Słowenia: kursy, typy, zakłady na mecz eliminacji EURO 2020

Polska – Słowenia to ostatnie spotkanie, które rozegra polska reprezentacja w ramach kwalifikacji do Euro 2020. Awans mamy już pewny, ale piłkarze na boisko wyjdą nie tylko w ramach formalności. Do ostatniej minuty będą bowiem walczyli nie tyle o miejsce w grupie G, co o punkty. Tylko najlepszy wynik zagwarantuje miejsce w pierwszym lub drugim koszyku podczas losowania do fazy grupowej. To też mecz przygotowujący nasza kadrę do dalszego etapu rozgrywek. Jeszcze z jednego powodu można spodziewać się, że mecz ten będzie wyjątkowym wydarzeniem. Będzie on zwieńczeniem kariery jednego z najlepszych piłkarzy polskiej reprezentacji, Łukasza Piszczka.

Izrael - Polska: kursy, typy, zakłady

Izrael - Polska: kursy, typy, zakłady

Polska reprezentacja w piłkę nożną jest już spokojna i pewna swojego awansu do Euro 2020. Przed piłkarzami zostały jeszcze dwa mecze kwalifikacyjne. Wierzymy jednak, że odbędą się one na luzie i będą pokazem w wykonaniu naszego zespołu. Tym bardziej, że w pierwszym z nich na boisku polska reprezentacja spotka się z Izraelem, którego reprezentacja spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Nie straszne więc wydaje się być widmo rewanżu za czerwcowy mecz.

Mecz Polska - Austria w Eliminacjach do EURO 2020

Mecz Polska - Austria w Eliminacjach do EURO 2020

Wrześniowy mecz Polska – Austria to kolejna sentymentalna podróż nie tylko dla selekcjonera Jerzego Brzęczka, ale też jego asystenta i członka sztabu polskiej kadry - Radosława Gilewicza. Ten drugi przed zeszłorocznym losowaniem eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 mówił wprost, że trzyma kciuki, by los przydzielił Polsce zespół Rosji lub Austrii, bo będzie to niepowtarzalną okazją do spotkania starych znajomych z czasów piłkarskiej kariery. Traf chciał, że eliminacje rozpoczęliśmy właśnie od Austrii, wygrywając w Wiedniu – nie bez problemów - 1:0. Już za moment spotkania rewanżowe, mające doprowadzić biało-czerwonych do awansu na turniej.​

Analiza szans przed meczem Polska - Słowenia w ramach eliminacji do Euro 2020

Analiza szans przed meczem Polska - Słowenia w ramach eliminacji do Euro 2020

​Po trzymiesięcznej, wakacyjnej przerwie w rozgrywkach, już za moment znów czekają nas emocje związane z futbolem w wydaniu reprezentacyjnym. Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 wkraczają w kolejną fazę. Pierwszym jesiennym testem formy podopiecznych Jerzego Brzęczka, którzy aktualnie z kompletem zwycięstw i bez straty choćby jednego gola przewodzą tabeli grupy G, będzie wyjazdowy mecz Polska - Słowenia w Ljubljanie.

Analiza szans Polaków

Analiza szans Polaków

​Rywalizacja w ramach eliminacji do Euro 2020 dla polskiej ekipy, prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, wprost nie mogła ułożyć się lepiej. Dzięki kompletowi zdobytych punktów - czterem kolejnym zwycięstwom uzyskanym bez straty choćby jednego gola, do dalszych gier będziemy mogli przystąpić w wyśmienitych nastrojach. Te czekają nas już we wrześniu. Sprawdźmy zatem, co przed nami i jak oceniane są szanse Polaków.

Mecz Polska – Izrael w eliminacjach Euro 2020

Mecz Polska – Izrael w eliminacjach Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, ale zanim wielkie święto futbolu zagości na Starym Kontynencie, rozegrane zostaną eliminacje do Euro 2020. Jednym z ważniejszych spotkań dla kibiców biało-czerwonych będzie mecz Polska - Izrael. ​

Przewidywany skład Polski na mecz z Macedonią  - 7 czerwca 2019

Przewidywany skład Polski na mecz z Macedonią  - 7 czerwca 2019

​W piątek 7 czerwca 2019 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się w eliminacjach Euro 2020 z Macedonią Północą. Mecz odbędzie się o godzinie 20:45 w stolicy Macedonii, Skopje. Zwycięstwo znacznie przybliży Polaków do upragnionego awansu do finałów Mistrzostw Europy 2020.

Macedonia – Polska: Eliminacje Euro 2020

Macedonia – Polska: Eliminacje Euro 2020

​Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, ale zanim wielkie święto futbolu zagości na Starym Kontynencie, rozegrane zostaną eliminacje do Euro 2020. Jednym z ważniejszych spotkań dla kibiców biało-czerwonych będzie mecz Macedonia - Polska.

Zasady awansu z grupy Euro 2020

Zasady awansu z grupy Euro 2020

Nie tylko fani z Polski, ale również z całego Starego Kontynentu z utęsknieniem czekają na pierwszy gwizdek sędziego w meczach swoich reprezentacji. Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę. ​

7 najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020

7 najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 to nie tylko szereg ciekawych spotkań i niezwykle emocjonująca walka o awans do turnieju, którego stawką jest prymat na Starym Kontynencie. To również dziesiątki znakomitych piłkarzy, z których postanowiliśmy wybrać Siedmiu Wspaniałych. Dla nich warto pofatygować się na stadion, zapłacić za bilet i delektować umiejętnościami, które wzbogacają piłkarskie widowisko.

Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Eliminacje Euro 2020 przyniosły w swoich pierwszych kolejkach raczej spodziewane rezultaty. W grupie A zgodnie z oczekiwaniami komplet punktów zebrała Anglia, w grupie F dwa razy zwyciężyli Hiszpanie, podobnie jak prowadzący w grupie G Polacy, w grupie H Francuzi, w grupie I Belgowie oraz w grupie J Włosi.

Krzysztof Piątek – bohater meczu z Austrią

Krzysztof Piątek – bohater meczu z Austrią

Przebił barierę 20 bramek w debiutanckim sezonie Serie A, co dotychczas udało się tylko trzem zawodnikom w historii: Andijowi Szewczence, Vincenzo Montelli oraz legendarnemu Brazylijczykowi Ronaldo. Krzysztof Piątek jest jednocześnie najlepszym strzelcem Genui i Milanu w tym sezonie, choć przecież w tym pierwszym klubie grał tylko jesienią, a w tym drugim jest od nowego roku. Najważniejsze jest jednak to, że superformę strzelecką potrafił przełożyć na mecz reprezentacji Polski, dzięki czemu biało-czerwoni zwyciężyli w Wiedniu i są liderem grupy G w eliminacjach do Euro 2020.

Polska grupa EURO 2020 po dwóch pierwszych meczach – analiza

Polska grupa EURO 2020 po dwóch pierwszych meczach – analiza

​Miał być spacerek, wyszedł nieco niezdarny marsz pod górkę - najważniejsze jednak, że zwycięski. Polska wygrała z Łotwą po bramkach Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika, dzięki czemu została liderem grupy G i jedyną drużyną, która po dwóch seriach gier zanotowała komplet punktów. Największą niespodzianką jest dorobek Austrii, która miała być największym rywalem biało-czerwonych w walce o awans do mistrzostw Europy 2020.

Transmisje eliminacji mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej

Transmisje eliminacji mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej

Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę. Nic dziwnego, że fani futbolu na całym świecie bacznie będą przyglądać się rozgrywkom i śledzić poczynania piłkarskich bohaterów na stadionach w całej Europie. Najważniejsza wiadomość jest taka, że eliminacje Euro 2020 będzie można oglądać również w Polsce.

Eliminacje Euro 2020 – polska grupa

Eliminacje Euro 2020 – polska grupa

Kiedy grupy eliminacji Euro 2020 zostały wylosowane, polscy kibice mogli odetchnąć z lekką ulgą.Przynajmniej na papierze udało się piłkarzom Jerzego Brzęczka uniknąć kilku drużyn wyżej notowanych. Eliminacyjna grupa Polski na Euro 2020 na pewno nie jest niemożliwa do wygrania. W grupie G wraz z biało-czerwonymi o awans do Euro 2020 powalczą jeszcze Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia oraz Łotwa.

Terminarz meczów polaków eliminacje euro 2020

Terminarz meczów polaków eliminacje euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 odbędą się w dość krótkim czasie. Rozpoczną się pod koniec marca, a skończą w listopadzie 2019 roku. Nie licząc baraży w marcu 2020 roku, eliminacje Euro 2020 zostaną rozstrzygnięte w tym samym roku. Do eliminacji Euro 2020 przystąpi 55 federacji zrzeszonych w UEFA. Z uwagi na format rozgrywek i brak jednego gospodarza turnieju finałowego, żadna z reprezentacji nie będzie miała zapewnionego udziału w UEFA Euro 2020 i będzie musiała przejść przez ścieżkę eliminacyjną.