Baraże EURO 2020 Mistrzostwa Europy 2020

Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia oraz Irlandia Północna – jedna z tych drużyn będzie rywalem Polaków podczas fazy grupowej do Euro 2020. Która? Tego jeszcze nie wiadomo. Wyłonią ją marcowe baraże. Przyjrzeliśmy się bliżej tym drużynom i sprawdziliśmy, która z nich byłaby najlepszym przeciwnikiem dla polskiej reprezentacji. Taka analiza na pewno przyda się typerom, którzy są zainteresowani obstawianiem zakładów bukmacherskich.

Takiej fazy grupowej Mistrzostw Europy w piłkę nożną jeszcze nie było. Do ostatniej chwili nie będą znani wszyscy jej uczestnicy, a później mecze rozgrywane będą na 12 stadionach, w 12 europejskich miastach. Polacy zapewnili sobie pewny awans do rozgrywek, jednak nadal nie znają wszystkich swoich rywali.

20_PLN_NDB_728x90

Baraże do fazy grupowej Euro 2020

Pewnych udziału w fazie grupowej jest 20 drużyn, a kolejnych 16 jeszcze będzie walczyło o udział w rozgrywkach. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na cztery ścieżki. Przy ich rozdzieleniu pod uwagę były brane wyniki w pierwszej edycji Ligi Narodów rozgrywanej jesienią 2018. W listopadzie 2019 r. poznaliśmy zestawienia w ścieżkach A i C. To właśnie z tej drugiej wyłoniony zostanie ostatni rywal Polaków w fazie grupowej Euro 2020. Rozgrywki będą przeprowadzone w formacie dwóch półfinałów (26 marca) i finału (31 marca). Nie są więc przewidziane mecze rewanżowe, a w Euro 2020 udział weźmie zwycięzca finału. Mecz finałowy będzie rozegrany w kraju zwycięzcy pierwszej pary.

Specjaliści wskazują, że najlepszymi rywalami wyłonionymi w barażach byliby reprezentanci Słowacji lub Irlandii Północnej. Najgorszym wyborem zaś byłaby Irlandia. Każdy z tych zespołów jest na wysokim poziomie, a piłkarze w nich grający na co dzień występują w najlepszych ligach europejskich, m.in. w Premier League czy Serie A. Co prawda nie ma w nich gwiazd futbolu, jednak mogą stworzyć realne zagrożenie. Irlandia nie tylko jest najmocniejsza pod względem składu, ale przede wszystkim będzie mogła wykorzystać atut własnego boiska. Irlandzcy kibice nie raz udowodnili, że są faktycznym trzynastym zawodnikiem. Teraz przyjrzyjmy się, jak wyglądały wcześniejsze spotkania polskiej reprezentacji z potencjalnymi rywalami.

Polska – Bośnia i Hercegowina

To wydaje się być najłatwiejszy z możliwych rywali. Do tej pory reprezentacja Polski rozegrała z piłkarzami Bośni i Hercegowiny tylko 3 mecze, wszystkie towarzyskie. Bilans: 2 wygrane dla Polaków i jeden remis. Bilans bramek: 10:2. Mecze rozegrane były w 2007 r., 2010 r. i 2011 r.

W eliminacjach do Euro 2020 reprezentacja Bośni i Hercegowiny, czyli popularne Smoki, grała bardzo nierówno. Podczas meczy na własnym boisku byli nie do przejścia, ale z każdego meczu wjazdowego wracali bez punktów. Wyjątkiem był tylko ostatni mecz kolejki z Liechtensteinem, który zakończyli 3:0. W ostatnich latach na swoim boisku przegrali tylko z Włochami 0:3, a z Grecją zremisowali 2:2. Dlaczego o tym mówimy? Bo oba mecze w barażach Smoki będą gospodarzem. Warto o tym wiedzieć, a obstawianie wyników meczu w zakładach bukmacherskich może być znacznie prostsze.

Polska – Słowacja

Ze słowacką reprezentacją Biało-Czerwoni spotykali się do tej pory osiem razy. Cztery z nich były meczami towarzyskimi, zaś po dwa mecze rozegrane były w ramach Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Było to jednak sporo czasu temu. Dwa mecze ostatnie mecze towarzyskie rozegrane były w 2013 r. i 2012 r. W pierwszym wygrali Słowacy 0:2, drugi zaś należał do Polaków 1:0.

Wcześniej, bo w 2008 r. i 2009 r. obie reprezentacje zmierzyły się w ramach fazy grupowej Mistrzostw Świata 2010. Oba nie poszły najlepiej dla naszej reprezentacji, i zakończyły się porażkami (2:1 i 1:0). Wcześniejsze oficjalne spotkania zaś odbyły się aż w 1995 r. Pierwsze było wielkim triumfem Polaków – 5:0, a drugie Słowaków 1:4.

Sami Słowacy o występie w barażach i na Euro 2020 mówią krótko: możemy być czarnym koniem rozgrywek. W Lidze Narodów potrafili dosłownie roznieść Ukrainę, kończąc z wynikiem 4:1. Warto jednak pamiętać, że w tych samych rozgrywkach dwa razy przegrali z Czechami, ale też rewanż z Ukrainą. Może warto więc postawić kupon właśnie na nich?

Polska – Irlandia Północna

10 meczy – tyle dokładnie spotkań do tej pory rozegrały reprezentacje Polski i Irlandii Północnej. Zwycięstwami podzieliły się dosłownie po połowie – mają na koncie po cztery zwycięstwa, a dwa mecze zakończyły się remisami. Bilans bramek wychodzi jednak na korzyść Polaków: 14:13. Ostatnia potyczka pomiędzy piłkarzami z Polski a Irlandii Północnej miała miejsce w 2016 r. podczas Euro. Polska drużyna wygrała wtedy 1:0, chociaż warto zaznaczyć, że nie było to przyjemne spotkanie dla polskich piłkarzy. Zwycięskiego gola strzelił Arkadiusz Milik. Wcześniejsze mecze obu drużyn zaś były kwalifikacjami na mundial 2010. Na swoim terenie biało-czerwoni zremisowali 1:1, zaś na stadionie w Belfaście przegrali 2:3. Znacznie więcej szczęścia mieli Polacy podczas eliminacji do Mistrzostw Świata 2006. Podczas pierwszego meczu w Irlandii Północnej wygrali 3:0, zaś podczas rewanżu – 1:0.

A jak wyglądała dotychczasowa droga Irlandii Północnej na Euro 2020? Na awans poprzez grupę eliminacyjną reprezentacja ta praktycznie nie miała co liczyć. Znalazły się w niej m.in. Niemcy i Holandia, które otrzymały dwa premiowane miejsca. Warto jednak wiedzieć, że gdyby nie to Holendrzy mogliby mieć problemy, bo mecz w Belfaście jedynie bezbramkowo zremisowali. Poza tym Irlandczycy… przegrali wszystkie mecze w Lidze Narodów, czyli dokładnie cztery. W ich grupie była m.in. Bośnia i Hercegowina.

Polska – Irlandia

To drużyna, z którą zdecydowanie najczęściej spotykała się Polska reprezentacja piłkarzy. Zagrali już 28 spotkań. Bilans wychodzi dość obiecująco, co wie pewnie każdy typer. 11 zwycięstw, 11 remisów oraz 6 przegranych – a więc zdecydowanie na korzyść Polski. Jednak tylko profesjonalni typerzy wiedzą, że Irlandia na swoim terenie potrafi zagrać zupełnie inną piłkę.

Po raz ostatni podopieczni Jerzego Brzęczka wyszli na boisko przeciwko Irlandczykom w 2018 r. Był to jeden z (licznych) meczy towarzyskich. Inne rozegrane były m.in. w 2013 r. (remis 0:0 oraz wygrana Irlandii 2:0), czy w 2008 r., który zakończył się wygraną Polaków. Znacznie ważniejsze spotkania zaś rozegrane był w 2015 r., bo były one eliminacjami do Mistrzostw Europy. Pierwszy przyniósł remis 1:1, a drugi zaś był zwycięstwem naszej reprezentacji (2:1). Wcześniej spotkanie na tym poziomie rozegrane były aż w 1991 r. i zakończyły się remisami: 0:0 oraz 3:3.

A jak wygląda droga Irlandczyków na Euro 2020? W Lidze Narodów rozegrali cztery spotkania, które przegrali. Ich przeciwnikami była Dania i Walia. Udział w barażach Euro 2020 zaś to zasługa trzeciego miejsca w grupie D. Przed nimi znaleźli się Duńczycy i Szwajcarzy. Nie mają więc na koncie wielkich sukcesów. Patrząc na te występy i wyniki można więc obstawiać występ Irlandczyków w barażach, a jeśli przejdą dalej – również w fazie grupowej Euro 2020. Wszystkie te możliwości na pewno znajdziesz w serwisie online bukmachera LV Bet.

20_PLN_NDB_728x90

Typuj zwycięzcę baraży EURO 2020

Do meczy, które wskażą ostatniego uczestnika grupy w Euro 2020, zostały prawie 3 miesiące. To czas, w którym bez problemów można przygotować się do stawiania zakładów bukmacherskich online. W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby ulubione mecze były jeszcze bardziej emocjonujące i pozwalały na wygranie realnych pieniędzy. Tylko legalni bukmacherzy gwarantują bezpieczeństwo zabawy. LV Bet jest jednym z nich. W swoich serwisie internetowym oferuje szeroki wybór dyscyplin, ale też rynków. Można też skorzystać z wielu promocji i bonusów, które dodatkowo powiększą wygrane z kuponów. LV Bet na pewno zaproponuje ciekawe kursy na Euro 2020!

Artykuły

EURO 2020 przełożone! Kiedy i gdzie odbędzie się EURO 2020?

EURO 2020 przełożone! Kiedy i gdzie odbędzie się EURO 2020?

Euro 2020 przełożone! UEFA oficjalnie potwierdziła, że zawiesza rozgrywki Mistrzostw Europy w tym roku. Decyzja ta była następstwem próśb poszczególnych federacji. Mecze w ramach Euro 2020 nie tylko niosłyby za sobą zbyt duże niebezpieczeństwo ze względów zdrowotnych, ale też byłyby niemożliwe do zrealizowania logistycznie. Mistrzowskie drużyny Starego Kontynentu spotkają się na boisku dopiero w czerwcu i lipcu 2021!

Polska grupa na euro 2020

Polska grupa na euro 2020

Mogło być gorzej, ale też lepiej. Polska reprezentacja stanie przed olbrzymim wyzwaniem aby wyjść z grupy podczas Euro 2020 na pierwszym miejscu. Z Hiszpanią czeka nas bardzo ciężki mecz, z pozostałymi przeciwnikami będzie łatwiej, ale na pewno będą to bardzo wymagające spotkania. Polska kadra jest gotowa na walkę, a nie tylko czekanie na szczęście. O tym, jak dokładnie będzie wyglądała grupa Polski na Euro 2020 dowiemy się wkrótce. Dziś natomiast możemy przyjrzeć się bliżej już wylosowanym rywalom naszej reprezentacji.

Mecze Polski na EURO 2020

Mecze Polski na EURO 2020

Terminarz spotkań reprezentacji Polski w piłce nożnej w trakcie Mistrzostw Europy 2020. Sprawdź kiedy nasza reprezentacja gra swój pierwszy mecz w ramach EURO 2020!

Polska - Szwecja: wyniki spotkań

Polska - Szwecja: wyniki spotkań

Poznaliśmy już historię meczową Polski i Hiszpanii, a dziś skupimy się na kolejnym rywalu podczas Euro 2019/20, a dokładniej na reprezentacji Szwecji. Niestety, tu również liczby nie są zbyt optymistyczne dla kibiców narodowej reprezentacji. Historyczny bilans wypada bardzo na korzyść naszych rywali. Polacy nie wygrali ze Szwedami od… 28 lat! Trzeba przyznać, że nasi piłkarze mają sporego pecha do rywali z północy. Czy zła passa zostanie przerwana?

Polska - Hiszpania: Wyniki spotkań

Polska - Hiszpania: Wyniki spotkań

20 czerwca 2020 r. Polska reprezentacja w piłkę nożną rozegra 11 mecz z Hiszpanią w swojej historii. Łatwo nie będzie, bo La Roja od początku rozgrywek typowana jest na zwycięzcę Mistrzostw Europy. Jak wyglądały wcześniejsze pojedynki? Oto historia meczowa Polski i Hiszpanii!

Baraże EURO 2020

Baraże EURO 2020

Bośnia i Hercegowina, Słowacja, Irlandia oraz Irlandia Północna – jedna z tych drużyn będzie rywalem Polaków podczas fazy grupowej do Euro 2020. Która? Tego jeszcze nie wiadomo. Wyłonią ją marcowe baraże. Przyjrzeliśmy się bliżej tym drużynom i sprawdziliśmy, która z nich byłaby najlepszym przeciwnikiem dla polskiej reprezentacji. Taka analiza na pewno przyda się typerom, którzy są zainteresowani obstawianiem zakładów bukmacherskich.

Droga reprezentacji Polski do finałów EURO 2020

Droga reprezentacji Polski do finałów EURO 2020

Chyba nigdy nie mieliśmy tak mocnej drużyny jak obecnie. Większość piłkarzy gra w najlepszych europejskich klubach, gdzie pełnią pierwszoplanowe role. Swoją moc pokazali podczas eliminacji do EURO 2020, wychodząc z pierwszej pozycji z tabeli. Sprawdziliśmy, jak wyglądały składy podczas tych spotkań i zastanowimy się, kto wybiegnie na boisko w marcu podczas fazy grupowej.

Historia Polaków na EURO

Historia Polaków na EURO

Zobacz, jak wygląda historia polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy, analizuj i stawiaj swoje szczęśliwe kupony na Euro 2020!

Polska - Słowenia: kursy, typy, zakłady na mecz eliminacji EURO 2020

Polska - Słowenia: kursy, typy, zakłady na mecz eliminacji EURO 2020

Polska – Słowenia to ostatnie spotkanie, które rozegra polska reprezentacja w ramach kwalifikacji do Euro 2020. Awans mamy już pewny, ale piłkarze na boisko wyjdą nie tylko w ramach formalności. Do ostatniej minuty będą bowiem walczyli nie tyle o miejsce w grupie G, co o punkty. Tylko najlepszy wynik zagwarantuje miejsce w pierwszym lub drugim koszyku podczas losowania do fazy grupowej. To też mecz przygotowujący nasza kadrę do dalszego etapu rozgrywek. Jeszcze z jednego powodu można spodziewać się, że mecz ten będzie wyjątkowym wydarzeniem. Będzie on zwieńczeniem kariery jednego z najlepszych piłkarzy polskiej reprezentacji, Łukasza Piszczka.

Izrael - Polska: kursy, typy, zakłady

Izrael - Polska: kursy, typy, zakłady

Polska reprezentacja w piłkę nożną jest już spokojna i pewna swojego awansu do Euro 2020. Przed piłkarzami zostały jeszcze dwa mecze kwalifikacyjne. Wierzymy jednak, że odbędą się one na luzie i będą pokazem w wykonaniu naszego zespołu. Tym bardziej, że w pierwszym z nich na boisku polska reprezentacja spotka się z Izraelem, którego reprezentacja spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Nie straszne więc wydaje się być widmo rewanżu za czerwcowy mecz.

Mecz Polska - Austria w Eliminacjach do EURO 2020

Mecz Polska - Austria w Eliminacjach do EURO 2020

Wrześniowy mecz Polska – Austria to kolejna sentymentalna podróż nie tylko dla selekcjonera Jerzego Brzęczka, ale też jego asystenta i członka sztabu polskiej kadry - Radosława Gilewicza. Ten drugi przed zeszłorocznym losowaniem eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 mówił wprost, że trzyma kciuki, by los przydzielił Polsce zespół Rosji lub Austrii, bo będzie to niepowtarzalną okazją do spotkania starych znajomych z czasów piłkarskiej kariery. Traf chciał, że eliminacje rozpoczęliśmy właśnie od Austrii, wygrywając w Wiedniu – nie bez problemów - 1:0. Już za moment spotkania rewanżowe, mające doprowadzić biało-czerwonych do awansu na turniej.​

Analiza szans przed meczem Polska - Słowenia w ramach eliminacji do Euro 2020

Analiza szans przed meczem Polska - Słowenia w ramach eliminacji do Euro 2020

​Po trzymiesięcznej, wakacyjnej przerwie w rozgrywkach, już za moment znów czekają nas emocje związane z futbolem w wydaniu reprezentacyjnym. Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 wkraczają w kolejną fazę. Pierwszym jesiennym testem formy podopiecznych Jerzego Brzęczka, którzy aktualnie z kompletem zwycięstw i bez straty choćby jednego gola przewodzą tabeli grupy G, będzie wyjazdowy mecz Polska - Słowenia w Ljubljanie.

Analiza szans Polaków

Analiza szans Polaków

​Rywalizacja w ramach eliminacji do Euro 2020 dla polskiej ekipy, prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, wprost nie mogła ułożyć się lepiej. Dzięki kompletowi zdobytych punktów - czterem kolejnym zwycięstwom uzyskanym bez straty choćby jednego gola, do dalszych gier będziemy mogli przystąpić w wyśmienitych nastrojach. Te czekają nas już we wrześniu. Sprawdźmy zatem, co przed nami i jak oceniane są szanse Polaków.

Mecz Polska – Izrael w eliminacjach Euro 2020

Mecz Polska – Izrael w eliminacjach Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, ale zanim wielkie święto futbolu zagości na Starym Kontynencie, rozegrane zostaną eliminacje do Euro 2020. Jednym z ważniejszych spotkań dla kibiców biało-czerwonych będzie mecz Polska - Izrael. ​

Przewidywany skład Polski na mecz z Macedonią  - 7 czerwca 2019

Przewidywany skład Polski na mecz z Macedonią  - 7 czerwca 2019

​W piątek 7 czerwca 2019 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się w eliminacjach Euro 2020 z Macedonią Północą. Mecz odbędzie się o godzinie 20:45 w stolicy Macedonii, Skopje. Zwycięstwo znacznie przybliży Polaków do upragnionego awansu do finałów Mistrzostw Europy 2020.

Macedonia – Polska: Eliminacje Euro 2020

Macedonia – Polska: Eliminacje Euro 2020

​Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, ale zanim wielkie święto futbolu zagości na Starym Kontynencie, rozegrane zostaną eliminacje do Euro 2020. Jednym z ważniejszych spotkań dla kibiców biało-czerwonych będzie mecz Macedonia - Polska.

Zasady awansu z grupy Euro 2020

Zasady awansu z grupy Euro 2020

Nie tylko fani z Polski, ale również z całego Starego Kontynentu z utęsknieniem czekają na pierwszy gwizdek sędziego w meczach swoich reprezentacji. Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę. ​

7 najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020

7 najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 to nie tylko szereg ciekawych spotkań i niezwykle emocjonująca walka o awans do turnieju, którego stawką jest prymat na Starym Kontynencie. To również dziesiątki znakomitych piłkarzy, z których postanowiliśmy wybrać Siedmiu Wspaniałych. Dla nich warto pofatygować się na stadion, zapłacić za bilet i delektować umiejętnościami, które wzbogacają piłkarskie widowisko.

Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Eliminacje Euro 2020 przyniosły w swoich pierwszych kolejkach raczej spodziewane rezultaty. W grupie A zgodnie z oczekiwaniami komplet punktów zebrała Anglia, w grupie F dwa razy zwyciężyli Hiszpanie, podobnie jak prowadzący w grupie G Polacy, w grupie H Francuzi, w grupie I Belgowie oraz w grupie J Włosi.

Krzysztof Piątek – bohater meczu z Austrią

Krzysztof Piątek – bohater meczu z Austrią

Przebił barierę 20 bramek w debiutanckim sezonie Serie A, co dotychczas udało się tylko trzem zawodnikom w historii: Andijowi Szewczence, Vincenzo Montelli oraz legendarnemu Brazylijczykowi Ronaldo. Krzysztof Piątek jest jednocześnie najlepszym strzelcem Genui i Milanu w tym sezonie, choć przecież w tym pierwszym klubie grał tylko jesienią, a w tym drugim jest od nowego roku. Najważniejsze jest jednak to, że superformę strzelecką potrafił przełożyć na mecz reprezentacji Polski, dzięki czemu biało-czerwoni zwyciężyli w Wiedniu i są liderem grupy G w eliminacjach do Euro 2020.

Polska grupa EURO 2020 po dwóch pierwszych meczach – analiza

Polska grupa EURO 2020 po dwóch pierwszych meczach – analiza

​Miał być spacerek, wyszedł nieco niezdarny marsz pod górkę - najważniejsze jednak, że zwycięski. Polska wygrała z Łotwą po bramkach Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika, dzięki czemu została liderem grupy G i jedyną drużyną, która po dwóch seriach gier zanotowała komplet punktów. Największą niespodzianką jest dorobek Austrii, która miała być największym rywalem biało-czerwonych w walce o awans do mistrzostw Europy 2020.

Transmisje eliminacji mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej

Transmisje eliminacji mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej

Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę. Nic dziwnego, że fani futbolu na całym świecie bacznie będą przyglądać się rozgrywkom i śledzić poczynania piłkarskich bohaterów na stadionach w całej Europie. Najważniejsza wiadomość jest taka, że eliminacje Euro 2020 będzie można oglądać również w Polsce.

Eliminacje Euro 2020 – polska grupa

Eliminacje Euro 2020 – polska grupa

Kiedy grupy eliminacji Euro 2020 zostały wylosowane, polscy kibice mogli odetchnąć z lekką ulgą.Przynajmniej na papierze udało się piłkarzom Jerzego Brzęczka uniknąć kilku drużyn wyżej notowanych. Eliminacyjna grupa Polski na Euro 2020 na pewno nie jest niemożliwa do wygrania. W grupie G wraz z biało-czerwonymi o awans do Euro 2020 powalczą jeszcze Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia oraz Łotwa.

Terminarz meczów polaków eliminacje euro 2020

Terminarz meczów polaków eliminacje euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 odbędą się w dość krótkim czasie. Rozpoczną się pod koniec marca, a skończą w listopadzie 2019 roku. Nie licząc baraży w marcu 2020 roku, eliminacje Euro 2020 zostaną rozstrzygnięte w tym samym roku. Do eliminacji Euro 2020 przystąpi 55 federacji zrzeszonych w UEFA. Z uwagi na format rozgrywek i brak jednego gospodarza turnieju finałowego, żadna z reprezentacji nie będzie miała zapewnionego udziału w UEFA Euro 2020 i będzie musiała przejść przez ścieżkę eliminacyjną.