Mistrzostwa świata: mecz o 3 miejsce

Typujemy 3 drużynę Mistrzostw Świata 2018

Mecz o 3 miejsce na Mistrzostwach Świata, często nazywany jest „Małym Finałem” lub też „Finałem pocieszenia”. Wiadomym jest, że reprezentacje, które się w nim znajdą muszą przełknąć gorzki smak porażki w półfinale, który oznaczał brak możliwości gry o upragnione złoto, ale takie są zasady turnieju. Ktoś musi przegrać, by ktoś inny musiał wygrać.
Kiedy jednak po półfinałowej porażce uda się otrząsnąć to jednak piłkarze szybko mogą sobie uświadomić, że mecz o trzecie miejsce jest również wielkim zaszczytem. Jego triumfator otrzymuje brązowy medal Mistrzostw Świata w piłce nożnej, a to przecież osiągnięcie, które udaje się zdobyć tylko nielicznym w historii. W gronie faworytów do gry o złoto na zbliżających się Mistrzostwach w Rosji, bukmacherzy wymieniają takie drużyny jak: reprezentacja Brazylii, Niemiec, Hiszpanii czy Francji. Czarnego konia od lat upatrują już w Belgii, ale przecież swoje do powiedzenia powinna mieć również Argentyna, no bo jak inaczej oceniać szanse drużyny, która w swoim składzie ma najlepszego piłkarza w historii, Leo Messiego.
To pośród tych drużyn można upatrywać kandydatów do gry w meczu o 3 miejsce na MŚ 2018, ale piłka bywa nieprzewidywalna i wszystko może się zdarzyć, czego przykład widzieliśmy choćby na EURO2016. Miejmy nadzieję, że to naszej reprezentacji, dowodzonej przez Adama Nawałkę uda się sprawić niespodziankę i trafić do półfinałów, by w najgorszym scenariuszu zagrać właśnie w meczu o trzecie miejsce.

mecz o 3 miejsce

Czym jest mecz o 3 miejsce mistrzostw świata

Mecz o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata, nazywany jest również meczem o brąz. Mierzą się w nim drużyny, które przegrały oba półfinały. Wprawdzie niektórym drużynom może być trudno się podnieść po porażce w półfinale, dlatego w gestii trenera leży to by odpowiednio zmotywować swoich piłkarzy do walki o brązowy medal MŚ. To przecież ogromne osiągnięcie, tym bardziej że w historii zdarzało się by to drużyny, które nie były wymieniane w gronie faworytów zdobywały ten medal, jak choćby Chorwacja podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Korei i Japonii w roku 2002.
Ile znaczy mecz o trzecie miejsce na Mistrzostwach, mogliśmy przekonać się na własnej skórze. Polacy dwukrotnie grali w meczu o brązowy medal na Mundialu. Pierwszy raz było to w roku 1974 w Niemczech. Wtedy po przegranym „meczu na wodzie z RFN” spotkaliśmy się w tym spotkaniu z Brazylią i dzięki bramce Grzegorza Laty, sięgnęliśmy po medal. Osiem lat później, na Mistrzostwach w Hiszpanii również zagraliśmy o brąz. Po przegranym starciu półfinałowym z Włochami, o brąz przystało nam się mierzyć z Francuzami. Mimo straty pierwszego gola, Polacy podnieśli się i wygrali 3:2, tym samym zdobywając drugi – i jak na razie ostatni medal na Mundialu.
Te wydarzenia zapisały się złotymi zgłoskami w kartach historii naszej piłki nożnej. Z utęsknieniem wspominamy te czasy po dziś dzień, co pokazuje ile znaczy mecz o trzecie miejsce na Mundialu. Wiadomo – kiedy przegrywasz półfinał jest ci smutno, jest ci źle. Jako piłkarz czujesz się przegrany, bo wiesz, że Twoja życiowa szansa przeszła obok nosa. Kiedy jednak po latach spojrzysz wstecz, to wiesz, że zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Świata jest czymś wielkim i należy to docenić.

W jakim mieście odbędzie się mecz o 3 miejsce

Mecz o trzecie miejsce na Mundialu 2018 w Rosji, odbędzie się na Stadionie Kriestowskij w Sankt Petersburgu. Być może znów zagrają w nim Polacy?
Będzie to sześćdziesiąte trzecie spotkanie podczas tego turnieju. Zostanie rozegrane 14 lipca o godzinie 16:00.