Mistrzostwa świata: finał | Typowanie zwycięcy Mistrzostw Świata 2018

Obstaw wynik finału MŚ 2018 w Rosji w LV BET Zakłady Bukmacherskie

Finał Mistrzostw Świata, czyli najważniejsze piłkarskie spotkanie jakie rozgrywane jest co cztery lata. Nie ma innego, równie ważnego meczu na świecie. Można przytoczyć przykłady finału Ligi Mistrzów, ale nijak ma się on do rangi spotkania, które decyduje o panowaniu przez najbliższe cztery lata na całym świecie. Ten kto wygrywa złoto, kto staje się Mistrzem Świata w piłce nożnej ten zyskuje wieczny splendor, chwałę i zapisuje się złotymi zgłoskami na kartach historii.
Dotychczas tylko siedem reprezentacji udało się zdobyć Mistrzostwo Świata w piłce nożnej: Brazylii (5-cio krotnie), Niemcom i Włochom (4-krotnie), Argentynie i Urugwajowi (2-krotnie) oraz Hiszpanii, Francji i Anglia.
Oprócz tych drużyn w finale MŚ grały jeszcze tylko Czechosłowacja, Węgry, Szwecja i Holandia. Jak więc widać jest to prawdziwe, elitarne grono, do którego nie jest łatwo się dostać. Polska Reprezentacja najbliżej finału Mistrzostw Świata była podczas Mundialu w Niemczech (1974) oraz osiem lat później w Hiszpanii. Niestety jednak, dwukrotnie przegrywaliśmy w półfinałach. Na całe szczęście, dwukrotnie zdobywaliśmy jednak po tym brązowy medal.

MS 2018 final

Czym jest finał mistrzostw świata

Finał Mistrzostw Świata jest ostatnim, w wypadku MŚ 2018 w Rosji, sześćdziesiątym czwartym spotkaniem rozgrywanym podczas turnieju. Awansują do niego triumfatorzy półfinałów.
Tak jak i w innych spotkaniach fazy play-off Mistrzostw Świata, również tu rozgrywane jest jedno spotkanie trwające regulaminowe dziewięćdziesiąt minut. Jeśli nie przyniesie ono rozstrzygnięcia, rozgrywana jest dogrywka. A jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, rozgrywa się serię rzutów karnych.
Dla każdego piłkarza gra w finale MŚ jest ukoronowaniem kariery. To najważniejszy mecz jaki każdy piłkarz może rozegrać w swojej karierze. Reprezentując swój kraj może zdobyć tytuł Mistrza Świata i dołączyć do elitarnego, bardzo wąskiego grona triumfatorów turnieju organizowanego przez FIFĘ. Finał to oczy zwrócone na stadion przez wszystkich kibiców futbolu z całego świata (i nie tylko). To prawdziwe wydarzenie, które oglądają miliardy na całym świecie. Bez względu na to kto w nim gra, i która jest godzina na danym kontynencie.

Finał Mistrzostw Świata jest największym świętem futbolu. Grają w nim najlepsze zespoły i aby się tam dostać trzeba rozegrać prawdopodobnie sześć perfekcyjny spotkań. Wpierw wymagany jest awans z grupy czyli zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca (Polska w tym wypadku musi wyprzedzić co najmniej dwie drużyny z grona: Kolumbia, Japonia i Senegal). Następnie trzeba okazać się lepszym w kolejnych spotkaniach: 1/8 finału, ćwierćfinale i półfinale.
Mistrzostwa Świata trwają około miesiąca i jest to turniej wyczerpujący. Należy pamiętać, że piłkarze mają za sobą trudny sezon, a ci najlepsi najprawdopodobniej grali na maksymalnych obrotach walcząc o mistrzostwo krajowe ze swoimi zespołami czy walczyli o triumf w Lidze Mistrzów. MŚ rozgrywane są przez blisko trzydzieści dni, w trakcie których trzeba sześć spotkań poprzedzających finał. Dopiero siódme spotkanie jest finałem i nie trudno sobie wyobrazić jak wymagające fizycznie to jest. Dlatego ważna dla selekcjonera jest szeroka i wyrównana kadra, która pozwala rotować składem kiedy jest to potrzebne.

W jakim mieście odbędzie się Finał MŚ 2018

Finał Mistrzostw Świata zostanie rozegrany w Moskwie na stadionie Łużniki. Będzie to sześćdziesiąte piąte spotkanie całego turnieju, które zostanie rozegrane o godzinie siedemnastej.
Bukmacherzy już teraz zastanawiają się kto może dotrzeć do finału i za głównych kandydatów do gry w nim przewidują Brazylię, Niemcy, Hiszpanię oraz Francję. I choć piłka bywa nieprzewidywalna, to jak wiemy w historii finałów Mundialu grało tylko wąskie grono reprezentacji. Kto zagra w nim tym razem? Między innymi takie zakłady możesz zawrzeć u swojego ulubionego bukmachera.