Miasta mistrzostw swiata 2018

Typuj mecze w różnych miastach Rosji podczas MŚ 2018

Mistrzostwa Świata 2018 odbędą się w Rosji. Nasi wschodni sąsiedzi przygotowują się do organizacji tego turnieju od kilku dobrych lat, ale jest to standard by FIFA wyznaczała organizatora tak szybko. Pozwala to wybudować lub zmodernizować stadiony by spełniały najnowsze wymagania, ale także odpowiednio przygotować infrastrukturę. Sam turniej to sześćdziesiąt cztery mecze, które zostaną rozegrane od czternastego czerwca do piętnastego lipca.
Aby dostać się do finału, drużyna musi rozegrać sześć meczy, z czego trzy w fazie grupowej, a trzy w fazie pucharowej (1/8 finału, ćwierćfinał, półfinał). Myli się jednak ten, kto uważa, że organizacja tego turnieju jest prosta. Same stadiony nie wystarczą. Jak wiemy Rosja jest ogromnym krajem, wobec czego logistyczne zaplanowanie całego turnieju wymaga nie lada pomyślunku, przygotowań i inwestycji. Na to trzeba pieniędzy, ale tych na pewno w Rosji nie brakuje. By Mistrzostwa Świata mogły odbyć się sprawnie trzeba było odpowiednio wszystko przygotować.

miasta mistrzostw swiata 2018

Turniej zostanie rozegrany w jedenastu miasta mistrzostw swiata 2018, ale stadionów na których odbędą się mecze jest dwanaście, gdyż dwa znajdują się w stolicy Rosji, czyli Moskwie. Same stadiony to jednak tylko część tego czym muszą zająć się organizatorzy turnieju. Każda drużyna ma swoje miejsce zakwaterowania, wokół którego wymagana jest odpowiednia infrastruktura, taka jak boiska treningowe, odnowa biologiczna i tym podobne, wymagane na profesjonalnym poziomie sportowym udogodnienia.
Jak więc widać, organizacja takiego turnieju jak Mistrzostwa Świata nie jest prosta, a Rosjanie muszą sprostać szeregowi wymogów jakie stawia nie tylko FIFA, ale również poszczególni uczestnicy Mundialu. Trzeba również pamiętać o tym, że po stronie organizatorów leży wyzwanie jakim jest zapewnienie odpowiedniej infrastruktury, komunikacji i organizacji dla wszystkich kibiców, którzy na przełomie czerwca i lipca zjawią się w Rosji by dopingować swoich piłkarzy.

Gdzie zagrają Polacy

Polska reprezentacja została wylosowana do ostatniej grupy mistrzostw, grupy H. Zmierzymy się w niej z Japonią, Senegalem oraz Kolumbią. Polskich kibiców na pewno zastanawia w jakich miasta mistrzostw swiata 2018 i na jakich stadionach zagrają Polacy. Ci, którzy chcą jechać do Rosji by dopingować naszych muszą liczyć się z pewną ilością kilometrów, które trzeba pokonać. Warto już teraz zastanowić się nad tym w jakim hotelu się zatrzymać, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a przecież do Rosji przyjadą kibice z całego świata. Już dzisiaj, w wielu miejscach noclegowych po prostu brakuje miejsc. A przecież sam nocleg to dopiero początek.
Pierwszy mecz (z Senegalem) Polacy rozegrają 19 czerwca o godzinie 17:00 w Moskwie na stadionie Otkrytije Arena. Drugim spotkaniem będzie starcie z Kolumbią, obok której jesteśmy według bukmacherów faworytem do awansu do fazy pucharowej. Z rywalem z Ameryki Południowej, który w kwalifikacjach wyprzedził między innymi Argentynę z Leo Messim na czele, zmierzymy się pięć dni później w Kazaniu na Kazań Arena.
Ostatnim meczem fazy grupowej jaki czeka Polaków będzie starcie z Azjatyckim rywalem jakim będzie Japonia. Starcie zostanie rozegrane w Wołogradzie na stadionie Wołograd Arena. Jak zatem można podsumować Polacy zagrają w fazie grupowej w takich miasta gospodarze mś 2018 jak: Moskwa (pierwszy mecz), Kazań (drugie starcie), Wołograd (trzeci mecz fazy grupowej).
Zakładając, że awansujemy dalej możemy zagrać:

MS 2018 miasta

W przypadku scenariuszu gdy zajmujemy drugie miejsce i gramy dalej możemy następnie grać:

Przyjmując scenariusz, iż awansujemy do fazy pucharowej z pierwszego miejsca, w 1/8 finału gramy w Moskwie, a jeśli i ten mecz uda nam się wygrać, następnie Polacy zagrają:

Miasta gospodarze mś 2018

Ten kto wybierze się na Mistrzostwa Świata 2018 by zobaczyć grę reprezentacji Polski czy w ogóle zobaczyć jakiekolwiek inne spotkanie może zwiedzić wiele pięknych miast, które słyną z bogatej zabudowy i wielu historycznych miejsc, które warto (trzeba) zobaczyć. Oczywiście nie da się w tym zestawieniu nie wymienić stolicy kraju, czyli Moskwy. Krym to tylko wierzchołek góry lodowej, od jakiego zacząć możemy wymieniać miejsca, które warto odwiedzić w Moskwie, podczas Mistrzostw Świata 2018.
Za bardzo ładne miasto uważany jest również Sankt Petersburg, który aspiruje do walki z Moskwą o najbardziej znane miasto Rosji. Również i tutaj można zobaczyć wiele ciekawego, a samo miasto jest na pewno znacznie tańsze od Moskwy, która przecież uchodzi za jedno z najdroższych miast na świecie (a co dopiero podczas finałów Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane już za niedługo). Innymi miastami, które można odwiedzić podczas dopingu swojej reprezentacji podczas zbliżającego się Mundialu jest: Kaliningrad (znajdujący się tylko 35 km od granicy z Polską), Kazań będący stolicą Tatarstanu. Miasto to słynie z przemysłu chemicznego, maszynowego, gumowego i futrzarskiego. Zamieszkiwany jest w głównej mierze przez siłę roboczą i klasę średnią, która pracuje w przemyśle właśnie. Kazań znany jest również jako jeden z najważniejszych ośrodków produkcji przemysłu lotniczego. Bardzo podobnym miastem jest Niżny Nowogród, który jest stolicą przemysłu chemicznego, maszynowego, samochodowego i gazowego. Samara to jedno z ładniejszych miast w Rosji, które można odwiedzić podczas zbliżających się Mistrzostw Świata 2018. To co warto tutaj zobaczyć to między innymi Cerkiew świętego Grzegorza, Monument Chwały, Stary Most, Makieta Burana czy cała historyczna część miasta mistrzostw swiata 2018. Pięknie prezentuje się również most kirowski na Wołdze.
Soczi to miasto, w którym zostanie rozegrana część meczy zbliżającego się Mundialu. Jest to jeden z najpopularniejszych kurortów letnich w całej Rosji. Miasto wygląda nowocześnie, a warto w nim zobaczyć choćby wioskę olimpijską, która została zbudowana nie tak dawno temu, na Olimpiadę, która była przez Rosję organizowana.

Najlepsze i najdroższe stadiony MŚ

Zapewne najbardziej rozpoznawalnym stadionem Mistrzostw Świata w Rosji, są Łużniki w Moskwie. To na tym stadionie, od wielu lat swoje mecze rozgrywa reprezentacja Rosji. To również tutaj odbędzie się mecz otwarcia oraz finał zbliżającego się Mundialu.
Łużniki mieszczą na swych krzesełkach 81 000 widzów i zostały specjalnie zmodernizowane na zbliżający się turniej. Nazwa stadionu pochodzi od terenu, który jest grząski, mokry i bagienny. Chociaż Odkrytije Ariena pomieści znacznie mniej widzów, bo nieco ponad 44 000, to jednak należy wspomnieć, że została specjalnie zbudowana na zbliżające się mistrzostwa. Budowę stadionu sfinansował rosyjski biznesmen, prezes potentata gazowego Lukoil oraz główny akcjonariusz drużyny Spartak Moskwa. Kazań Arena ma pojemność nieco większą od nowego stadionu w Moskwie (wynosi około 45 000), ale również został zbudowany specjalnie na okazję Mistrzostw Świata (później będzie służył miejscowej drużynie Rubina Kazań). Sam stadion pochłonął setki milionów dolarów i prezentuje się bardzo okazale.