Mecze Polski na mś 2018

Polska na Mistrzostwach Świata w Rosji

Po absencji na Mundialu w Brazylii, polskiej reprezentacji udało się wywalczyć awans na kolejne MŚ, dzięki czemu zagramy w Rosji na Mistrzostwach Świata 2018. Eliminacje były dla Polaków udane: zaczęliśmy nie najlepiej od bardzo pechowego remisu 2:2 z Kazachstanem, ale potem było bardzo dobrze.
Jedną wpadkę zaliczyliśmy przegrywając bardzo wysoko z Danią na wyjeździe, choć wtedy byliśmy już bardzo blisko awansu na Mundial. Losowanie grup MŚ 2018 odbyło się w grudniu, w Rosji. Los przydzielił nam dość egzotycznych rywali. Chociaż w jednej grupie znaleźć się mogły dwie drużyny europejskie, to żadnego „znanego” rywala nie wylosowaliśmy. W fazie grupowej zagramy z Japonią, Senegalem i Kolumbią, choć patrząc na terminarz w odpowiedniej kolejności będą to mecze polski 2018 z Senegalem, następnie Kolumbią, a w trzecim meczu z Japonią. Czego mogą spodziewać się kibice futbolu w Polsce?
Media sugerują, że powinniśmy awansować (choć nie bez problemu). Pamiętajmy jednak o Mundialu w Niemczech gdzie po porażce z Ekwadorem w pierwszym spotkaniu, niemal przekreśliliśmy swoje szanse na awans, choć tego awansu się spodziewaliśmy.
Egzotyczni rywale mają to do siebie, że nie jesteśmy przyzwyczajeni do ich stylu gry. Nie mierzyliśmy się często z rywalami z Azji czy Afryki przez co nie wiemy jak tak naprawdę zagrać i czego spodziewać się po rywalach. Przed ekipą Adama Nawałki ogrom pracy, polegający na dokładnym rozpracowaniu rywala. Piłkarsko zapewne ustępować możemy jedynie co najwyżej Kolumbii, ale jeśli chcemy awansować do fazy pucharowej to przede wszystkim nie możemy dać się zaskoczyć Senegalowi czy Japonii, którzy przecież nie zagrają na Mistrzostwach Świata z przypadku.

Polska Japonia

Mecze polski na mś 2018: Polska – Japonia

Można powiedzieć, że każdy mecz na mistrzostwach jest szalenie ważny i nie można go lekceważyć. Ale jednak ten pierwszy mecz jaki rozegramy w fazie grupowej jest chyba najważniejszy. Porażka w takim starciu może całkowicie przekreślić szanse na awans, nałożyć ogromną presję na kolejne mecze polski na mś 2018, a przede wszystkim podłamać piłkarzy mentalnie. Dlatego tak ważne będzie spotkanie z Japonią, inauguracyjne dla nas na tym Mundialu.
Piłkarze Adama Nawałki muszą zrobić wszystko by w starciu z Japonią sięgnąć po trzy punkty. W ekipie naszych pierwszych rywali na MŚ 2018, doszło do ciekawej zmiany. Skonfliktowani z trenerem piłkarze, doprowadzili do jego zwolnienia. Europejskiego trenera, zastąpił szkoleniowiec z Kraju Kwitnącej Wiśni. Taka zmiana może być na plus, ale również i na minus. Nowy trener to w żargonie piłkarskim „nowa miotła”, która zawsze powoduje wystrzelenie morale w górę. Jednak krótki okres pozostały do rozpoczęcia Mundialu może spowodować zachwianie równowagi i złe przygotowanie Japończyków do meczu z Polakami.
Według bukmacherów Polska jest faworytem tego meczu i miejmy nadzieję po sięgnięcie po trzy punkty. Jeśli się nam to uda, będziemy w świetnej sytuacji zarówno w tabeli, jak i mentalnie.

Mecze polski na mś 2018: Polska – Kolumbia

Mecz przeciwko Kolumbii będzie największym wyzwaniem Polaków w fazie grupowej. Teoretycznie. Naszpikowana gwiazdami drużyna z Ameryki Północnej potrafi sprawiać kłopoty znacznie silniejszym przeciwnikom. Przekonali się o tym Francuzi w ostatnim meczu towarzyskim, gdzie mimo prowadzenia przed własną publicznością 2:0, przegrali ostatecznie z Kolumbią 2:3.

Polska Kolumbia

Ale czego innego można spodziewać się po drużynie, która na ostatnim Mundialu w Brazylii była bliska wyeliminowania gospodarzy? Czego można spodziewać się po drużynie, w której gwiazdami są Radamel Falcao czy James Rodriguez. Tacy piłkarze w pojedynkę mogą wygrywać spotkania dlatego należy bacznie na nich uważać. Na plus Polaków zapisać należy nie tylko zgranie, doświadczenie czy obecność takich piłkarzy jak Robert Lewandowski. Polacy, pod wodzą Adama Nawałki potrafią grać z bardzo silnymi rywalami, o czym przekonali się choćby Niemcy. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że to z silniejszymi rywalami, w którym Polska nastawić się może na twardą defensywę i skuteczne kontry, gra nam się po prostu wygodniej i lepiej. Czy zaskoczymy fanów futbolu z całego świata i bukmacherów wygrywając z Kolumbią?
Nic nie stoi na przeszkodzie byśmy sprawili małą niespodziankę i być może już po dwóch meczach fazy grupowej zameldowali się w fazie play-off.

Mecze polski na mś 2018: Polska – Senegal

Trzeci mecz. Jeszcze ponad dekadę temu część kibiców mogłaby prześmiewczo ironizować, że to będzie mecz „o honor”, ale chyba nie tym razem. Być może będzie to mecz o awans, być może będziemy już wtedy tego awansu pewni. Senegalczycy piłkarsko na pewno powinni ustępować dobrze zorganizowanej reprezentacji Polski, ale jednak będą zapewne przewyższać nas pod względem przygotowania fizycznego. Wybiegani, silni atleci nigdy nie są wygodnymi przeciwnikami, dlatego im szybciej zadamy im cios w postaci gola, tym szybciej możemy podłamać ich morale. Nieszczelna defensywa i słabe przygotowanie mentalne zdają się być najsłabszym punktem reprezentacji Senegalu. Nie można jednak powiedzieć by Senegal był reprezentacją anonimową. Gwiazdą drużyny jest Sadio Mane, piłkarz Liverpoolu. Zresztą sam fakt, że Senegal awansował na Mistrzostwa Świata 2018 musi nam dawać do myślenia. Bądź co bądź, eliminacje w Afryce nie są łatwe i fakt, że Senegal awansował, świadczy o nich pozytywnie.
Polacy absolutnie nie mogą zlekceważyć rywala, muszą zagrać na 100% i przede wszystkim wybić rywalom marzenia o zdobyciu jakichkolwiek punktów, prezentując skuteczny i dobrze zorganizowany futbol.