Hokej na lodzie

Hokej na lodzie to gra, która daje duże możliwości typowania. W LV BET znajdziesz wszystkie najważniejsze rozgrywki na świecie. Sprawdzaj oferowane zakłady bukmacherskie na bieżąco, a nie ominie Cię żadne wydarzenie. Dla nowych klientów przygotowaliśmy promocję, w której otrzymujesz od nas 20 PLN bez depozytu!

Zarejestruj się

Klub hokejowy Cracovia

KS Cracovia to najstarszy klub hokejowy w Polsce. Obecnie występuje w Polskiej Lidze Hokeja, gdzie jest jedną z najlepszych drużyn. 12 tytułów Mistrza Polski, kolejnych 6 również na podium. Do tego Puchar Polski i trzy Superpuchary. Zawodnicy występują pod nazwą MKS Comarch Cracovia i wciąż stanowią jedną z najmocniejszych kadr polskiego hokeja.

Comarch Cracovia jest jedną z 10 drużyn występujących w Polskiej Hokejowej Lidze. W ostatnich latach to właśnie krakowianie narzucają tempo i poziom rozgrywek. Bez wątpienia są jedną z najmocniejszych drużyn, która walczy o mistrzowski tytuł. Klub sportowy Cracovia założony został w 1906 r., a w hokeja na lodzie grano już 3 lata później. Oficjalnie sekcja hokeja założona została kilkanaście lat później. Przystąpili do niej w większości uczniowie gimnazjum, którzy ćwiczyli w sekcji łyżwiarskiej. W 1926 r. zawodnicy Cracovii zwyciężyli w pierwszych nieoficjalnych mistrzostwach Krakowa. 12 lat później zaś klub po raz pierwszy w historii rozegrał swoje mecze poza granicami kraju. Były to spotkania towarzyskie, a przeciwnicy mieli w swoich drużynach zawodników kanadyjskich. Dwa wygrali, jedno zremisowali i jedno przegrali. W 1949 r. drużyna zmieniła nazwę na „Ogniwo Kraków”.

Niestety, radość z wygrywania nie trwała długo. Kolejne lata to wzloty i upadki z przewagą tych drugich. Cracovia spadała do niższych lig, a gdy nawet zaliczała awans – to zazwyczaj na jeden sezon. Grała w II lidze, a nawet rozgrywkach wojewódzkich. Wydawało się, że losy Cracovii są już przewidziane. Gdy pojawił się nowy sponsor, firma Comarch, wszystko się zmieniło. Po latach nieobecności, w 2003 r. krakowianie wrócili do hokejowej ekstraklasy. Dwa lata później zdobyli w niej nawet brązowy medal.

Później było już tylko lepiej. W sezonie 2005/2006 zawodnicy Comarch Cracovia wywalczyli tytuł Mistrza Polski. Ich przeciwnikami był GKS Tychy. Z tym samym zespołem walczyli też w finale rok później. Krakowianie znów wygrali, tym samy robią sobie najlepszy z możliwych prezentów na 100-lecie klubu. Dobra passa zwycięzców została przerwana 2009 r., kiedy mistrzem Polski został Wojas Podhale Nowy Targ. Kolejne lata to wzloty i upadki. Sięganie po mistrzostwo i tracenie go. Krakowianie jednak nikomu nie muszą już udowadniać swojej klasy i umiejętności.

Zakłady bukmacherskie na hokej na lodzie

Hokej na lodzie to dyscyplina sportowa, która daje duże możliwości typowania. Standardowo możesz wybierać spośród kilkudziesięciu różnych wydarzeń na całym świecie oraz wielu różnych rynków. Zakłady bukmacherskie na hokej na lodzie są bardzo atrakcyjną ofertą, szczególnie dla profesjonalnych typerów.

Niezależnie od tego, jaką ligę czy turniej wybierzesz, możesz liczyć na podobne zakłady bukmacherskie. Typowanie ich nie jest trudne, o ile dobrze się do tego przygotujesz. Niezbędna jest wiedza nie tylko o regułach hokeja czy organizacji rozgrywek. To wiedza podstawowa, którą powinien posiadać każdy. Profesjonalni typerzy dokładnej analizie poddają każdą drużynę. Nie tylko jako całość, ale też poszczególnych graczy. To pozwoli na przewidzenie dyspozycji i możliwości podczas meczu. W skrócie: pozwoli na postawienie kuponu, który będzie obarczony minimalnym ryzykiem. To ryzyko będzie jedynie czynnikiem losowym. Pamiętaj, że w hokeju jak w całym sporcie, nie ma pewnych typów. Każda dyscyplina i wynik rozgrywki jest zależna od przypadku.

Hokej to sport 3-drogowy, co oznacza że mogą wystąpić 3 różne możliwości zakończenia meczu. To zwycięstwo, przegrana bądź remis. Ten ostatni co prawda występuje podczas meczów bardzo rzadko, ale jest możliwy. Często można też dostać zakład ograniczony do 2 rozwiązań, bez remisu. Typowanie zwycięzcy może odnosić się do jednego meczu i wyboru lepszego z pary meczowej. Biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe oraz turniejowe w każdym momencie możesz tez typować zwycięzcę ligi czy właśnie turnieju.

Bardziej doświadczeni gracze mogą wybierać zakłady bukmacherskie wskazujące wynik. Możesz typować dokładny wynik meczu czy tercji. Rozgrywka w hokeja jest bardzo dynamiczna i typ ten jest bardzo trudny. Zdecydowanie łatwiej jest wytypować wynik poniżej/powyżej. Najczęstszy limit jest określany na 4,5. Gracz wybiera więc, czy osiągnięty w meczu wynik będzie wyższy od tej wartości czy niższy. Kolejny zakład to klasyczny handicap.

W zależności od wydarzenia możesz też liczyć na wiele bardziej szczegółowych zakładów. To m.in. wskazanie strzelca gola. Sprawdź dokładne warunki tego zakładu, a szczególnie informację czy zakład obejmuje gole strzelone wyłącznie w regulaminowym czasie gry, czy również w dogrywce.

Hokej na lodzie pozwala na stawianie zakładów długoterminowych, ale też na żywo. Ta druga opcja jest szczególnie interesująca. Każdy mecz bowiem jest bardzo dynamiczny, a sytuacja potrafi się zmienić z minuty na minutę. W wersji live możesz na nią reagować. Ważnymi czynnikami mającymi wpływ na wynik meczu jest m.in. zmiana bramkarza czy gra w osłabieniu. Werwa i bojowe nastawienie zawodników bowiem często skutkują karami. Często nawet dwie minuty na ławce jednego z zawodników mogą odbić się na całym wyniku spotkania. Obstawiaj zakłady bukmacherskie na hokej na lodzie i wygrywaj!

  • 01

    ZAREJESTRUJ KONTO
  • 02

    DOKONAJ WPŁATY
  • 03

    OBSTAWIAJ

Artykuły

Gdzie oglądać hokej na lodzie?

Gdzie oglądać hokej na lodzie?

Hokej na lodzie ma swoich stałych fanów. Wielu kibiców zasiada przed telewizorami i komputerami, aby śledzić najważniejsze mecze w tej dyscyplinie. Każdy z nich jest niezwykle widowiskowy, a więc na brak emocji nie można narzekać. Sprawdź, gdzie oglądać transmisje hokeja na lodzie. ​