Zasady awansu z grupy Euro 2020 Eliminacje Mistrzostw Europy 2020

Nie tylko fani z Polski, ale również z całego Starego Kontynentu z utęsknieniem czekają na pierwszy gwizdek sędziego w meczach swoich reprezentacji. Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę.


Dla wielu kibiców Mistrzostwa Europy 2020 będą zupełnie innymi rozgrywkami niż te, którymi emocjonowali się dotychczas. Co prawda na Euro 2020 zobaczymy ponownie 24 drużyny, tak jak na poprzednim Euro we Francji, a w eliminacjach bierze udział 55 państw. Powalczą one jednak tylko o 20 miejsc dających awans. Dlaczego? Pierwsza nowość dotyczy czterech pozostałych miejsc, o których zadecydują rozgrywki Ligi Narodów UEFA. Druga zaś jest taka, że żaden z krajów-gospodarzy nie ma już zagwarantowanego miejsca w turnieju finałowym!

Sprawdź ofertę

Na mistrzostwach Europy zobaczymy łącznie 51 meczów. Na Euro 2020 tytułu sprzed czterech lat bronić będzie Portugalia. We Francji Cristiano Ronaldo i spółka sięgnęli po złoto, choć w fazie grupowej nie wygrali ani jednego meczu. W ćwierćfinale po serii rzutów karnych wyeliminowali Polskę, a w finale Portugalczycy wygrali po dogrywce z Francją 1:0. Dla portugalskiej reprezentacji był to pierwszy tytuł Mistrzów Europy w historii.


UEFA Euro 2020 zostanie rozegrane na innych zasadach niż dotychczas: podjęto bowiem decyzję o rozproszeniu imprezy na więcej niż jeden czy dwa kraje. Wybrano 12 miast gospodarzy, każde z innego państwa. Dzięki temu gorączka największego międzynarodowego turnieju piłkarskiego w Europie dotknie znaczącą część kontynentu.

Gdzie będzie Euro 2020

Kto jest gospodarzem Euro 2020? Miastami-organizatorami będą Kopenhaga, Amsterdam, Bukareszt, Dublin, Bilbao, Budapeszt, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt-Petersburg i Rzym. Ta lista wyjaśnia, kto będzie gospodarzem Euro 2020. Finał zostanie rozegrany na stadionie Wembley w Londynie. Inauguracja Euro 2020 zaplanowana jest na 12 czerwca, zaś decydujący o losach tytułu mecz odbędzie się miesiąc później, 12 lipca.

Eliminacje Euro 2020. Zasady awansu z grupy

Żadna z 55 drużyn nie ma zagwarantowanego udziału w EURO 2020, bowiem wszystkie reprezentacje muszą przejść eliminacje do mistrzostw Europy 2020. W rozpoczętej w marcu 2019 roku fazie weźmie udział 55 reprezentacji, podzielonych w dziesięciu grupach (po pięć pięcio- i sześciozespołowych). O rozstawieniu zadecydowały wyniki osiągnięte w nowych rozgrywkach UEFA, czyli Lidze Narodów. Finaliści tych rozgrywek, czyli czterej zwycięzcy grup w najwyższej lidze, zostali przydzieleni do grup pięciozespołowych – musiały bowiem rozegrać dodatkowe meczów w ramach finałów Ligi Narodów.


Jak wygląda kwestia awansu do fazy finałowej EURO 2020? Zasady awansu z grupy Euro 2020 wyglądają tak, że na początku w eliminacjach wywalczą promocję do turnieju finałowego dwie najlepsze drużyny z każdej z eliminacyjnej grupy, czyli w sumie dwadzieścia zespołów. Pozostałe cztery miejsca przeznaczone są dla reprezentacji, które uzyskają najlepsze wyniki w play-offach poprzedzonych meczami ostatniej edycji Ligi Narodów.

W grupie A najsilniejsza na papierze wydaje się Anglia. W grupie C bój o lidera stoczą prawdopodobnie Holendrzy z Niemcami. W grupie D faworyta nie ma, więc chrapkę na pierwsze miejsce będzie miała Szwajcaria i Dania. Grupa E to Chorwaci i półfinaliści z poprzedniego Euro, Walijczycy. Hiszpanie znaleźli się w grupie E, Francuzi w grupie H, zaś Belgowie i Rosjanie to najpoważniejsi kandydaci do zwycięstwa grupy I. Eliminacyjną stawkę zamyka grupa J z m.in. Włochami. Analizę sytuacji po dwóch pierwszych meczach możecie znaleźć na naszej stronie: Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Terminarz eliminacji do Euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 odbędą się w dość krótkim czasie – rozpoczęły się pod koniec marca, a skończą w listopadzie 2019 roku. Nie licząc baraży w marcu 2020 roku, eliminacje Euro 2020 zostaną rozstrzygnięte w tym samym roku. Do eliminacji Euro 2020 przystąpi 55 federacji zrzeszonych w UEFA. Z uwagi na format rozgrywek i brak jednego gospodarza turnieju finałowego, żadna z reprezentacji nie będzie miała zapewnionego udziału w UEFA Euro 2020 i będzie musiała przejść przez ścieżkę eliminacyjną.


W dniach 21-23 marca 2019 roku została rozegrana pierwsza kolejka eliminacyjna, która poprzedziła drugą serię gier rozegraną kilka dni później. Kiedy mecze eliminacji Euro 2020 znów zagoszczą w kalendarzu kibica? Do gry wszystkie reprezentacje narodowe na Starym Kontynencie wrócą jeszcze w dniach: 7-11 czerwca, 5-10 września, 10-15 października oraz 14-19 listopada.


Pełny terminarz meczów reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2020 znajduje się na naszej stronie.


Kiedy eliminacje do Euro 2020 wkroczą w decydują fazę? Właśnie po tym, jak rozegrana zostanie ostatnia seria gier fazy grupowej eliminacji UEFA Euro 2020 dowiemy się, kto awansował do finałowego turnieju, a kogo czekają jeszcze baraże, które rozegrane zostaną w formie dwumeczu: pierwszy w dniach 26-28 marca, zaś rewanż niedługo później, od 29 do 31 marca 2020 roku.


Wypełniony hitami po brzegi na eliminacje Euro 2020 terminarz, gdzie piłka nożna w wydaniu reprezentacyjnym powinna dostarczyć kibicom futbolu wielu niezapomnianych emocji. Już 22 marca w grupie A spotkają się ze sobą dwaj główni kandydaci do wygrania grupy: na Wembley Anglia zmierzy się z Czechami. Tego samego dnia do bliźniaczo podobnej sytuacji dojdzie w grupie B, gdzie Portugalczycy podejmować będą Ukraińców w Lizbonie. Wielu kibiców z niecierpliwością spogląda na to, w którym wypełnione są terminarz eliminacji Euro 2020 mecze takie jak Holandii z Niemcami rozegrany 24 marca o prym w grupie C oraz Belgii z Rosją w grupie I. Jeszcze w marcu Francuzi gościć będą zawsze groźną reprezentację Islandii, zaś w czerwcu obejrzymy niezwykle interesujące starcia Chorwatów z Walijczykami, czyli wicemistrzów świata z półfinalistą minionego Euro, a także Hiszpanów z ćwierćfinalistami mundialu w Rosji, Szwedami.

Artykuły

Terminarz meczów polaków eliminacje euro 2020

Terminarz meczów polaków eliminacje euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 odbędą się w dość krótkim czasie. Rozpoczną się pod koniec marca, a skończą w listopadzie 2019 roku. Nie licząc baraży w marcu 2020 roku, eliminacje Euro 2020 zostaną rozstrzygnięte w tym samym roku. Do eliminacji Euro 2020 przystąpi 55 federacji zrzeszonych w UEFA. Z uwagi na format rozgrywek i brak jednego gospodarza turnieju finałowego, żadna z reprezentacji nie będzie miała zapewnionego udziału w UEFA Euro 2020 i będzie musiała przejść przez ścieżkę eliminacyjną.

Mecz Polska - Austria w Eliminacjach do EURO 2020

Mecz Polska - Austria w Eliminacjach do EURO 2020

Wrześniowy mecz Polska – Austria to kolejna sentymentalna podróż nie tylko dla selekcjonera Jerzego Brzęczka, ale też jego asystenta i członka sztabu polskiej kadry - Radosława Gilewicza. Ten drugi przed zeszłorocznym losowaniem eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 mówił wprost, że trzyma kciuki, by los przydzielił Polsce zespół Rosji lub Austrii, bo będzie to niepowtarzalną okazją do spotkania starych znajomych z czasów piłkarskiej kariery. Traf chciał, że eliminacje rozpoczęliśmy właśnie od Austrii, wygrywając w Wiedniu – nie bez problemów - 1:0. Już za moment spotkania rewanżowe, mające doprowadzić biało-czerwonych do awansu na turniej.​

Analiza szans przed meczem Polska - Słowenia w ramach eliminacji do Euro 2020

Analiza szans przed meczem Polska - Słowenia w ramach eliminacji do Euro 2020

​Po trzymiesięcznej, wakacyjnej przerwie w rozgrywkach, już za moment znów czekają nas emocje związane z futbolem w wydaniu reprezentacyjnym. Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 wkraczają w kolejną fazę. Pierwszym jesiennym testem formy podopiecznych Jerzego Brzęczka, którzy aktualnie z kompletem zwycięstw i bez straty choćby jednego gola przewodzą tabeli grupy G, będzie wyjazdowy mecz Polska - Słowenia w Ljubljanie.

Analiza szans Polaków

Analiza szans Polaków

​Rywalizacja w ramach eliminacji do Euro 2020 dla polskiej ekipy, prowadzonej przez Jerzego Brzęczka, wprost nie mogła ułożyć się lepiej. Dzięki kompletowi zdobytych punktów - czterem kolejnym zwycięstwom uzyskanym bez straty choćby jednego gola, do dalszych gier będziemy mogli przystąpić w wyśmienitych nastrojach. Te czekają nas już we wrześniu. Sprawdźmy zatem, co przed nami i jak oceniane są szanse Polaków.

Mecz Polska – Izrael w eliminacjach Euro 2020

Mecz Polska – Izrael w eliminacjach Euro 2020

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, ale zanim wielkie święto futbolu zagości na Starym Kontynencie, rozegrane zostaną eliminacje do Euro 2020. Jednym z ważniejszych spotkań dla kibiców biało-czerwonych będzie mecz Polska - Izrael. ​

Przewidywany skład Polski na mecz z Macedonią  - 7 czerwca 2019

Przewidywany skład Polski na mecz z Macedonią  - 7 czerwca 2019

​W piątek 7 czerwca 2019 roku reprezentacja Polski w piłce nożnej zmierzy się w eliminacjach Euro 2020 z Macedonią Północą. Mecz odbędzie się o godzinie 20:45 w stolicy Macedonii, Skopje. Zwycięstwo znacznie przybliży Polaków do upragnionego awansu do finałów Mistrzostw Europy 2020.

Macedonia – Polska: Eliminacje Euro 2020

Macedonia – Polska: Eliminacje Euro 2020

​Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej, ale zanim wielkie święto futbolu zagości na Starym Kontynencie, rozegrane zostaną eliminacje do Euro 2020. Jednym z ważniejszych spotkań dla kibiców biało-czerwonych będzie mecz Macedonia - Polska.

Zasady awansu z grupy Euro 2020

Zasady awansu z grupy Euro 2020

Nie tylko fani z Polski, ale również z całego Starego Kontynentu z utęsknieniem czekają na pierwszy gwizdek sędziego w meczach swoich reprezentacji. Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę. ​

7 najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020

7 najlepszych piłkarzy eliminacji Euro 2020

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 to nie tylko szereg ciekawych spotkań i niezwykle emocjonująca walka o awans do turnieju, którego stawką jest prymat na Starym Kontynencie. To również dziesiątki znakomitych piłkarzy, z których postanowiliśmy wybrać Siedmiu Wspaniałych. Dla nich warto pofatygować się na stadion, zapłacić za bilet i delektować umiejętnościami, które wzbogacają piłkarskie widowisko.

Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Euro 2020 – analiza grup eliminacji po dwóch meczach

Eliminacje Euro 2020 przyniosły w swoich pierwszych kolejkach raczej spodziewane rezultaty. W grupie A zgodnie z oczekiwaniami komplet punktów zebrała Anglia, w grupie F dwa razy zwyciężyli Hiszpanie, podobnie jak prowadzący w grupie G Polacy, w grupie H Francuzi, w grupie I Belgowie oraz w grupie J Włosi.

Krzysztof Piątek – bohater meczu z Austrią

Krzysztof Piątek – bohater meczu z Austrią

Przebił barierę 20 bramek w debiutanckim sezonie Serie A, co dotychczas udało się tylko trzem zawodnikom w historii: Andijowi Szewczence, Vincenzo Montelli oraz legendarnemu Brazylijczykowi Ronaldo. Krzysztof Piątek jest jednocześnie najlepszym strzelcem Genui i Milanu w tym sezonie, choć przecież w tym pierwszym klubie grał tylko jesienią, a w tym drugim jest od nowego roku. Najważniejsze jest jednak to, że superformę strzelecką potrafił przełożyć na mecz reprezentacji Polski, dzięki czemu biało-czerwoni zwyciężyli w Wiedniu i są liderem grupy G w eliminacjach do Euro 2020.

Polska grupa EURO 2020 po dwóch pierwszych meczach – analiza

Polska grupa EURO 2020 po dwóch pierwszych meczach – analiza

​Miał być spacerek, wyszedł nieco niezdarny marsz pod górkę - najważniejsze jednak, że zwycięski. Polska wygrała z Łotwą po bramkach Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika, dzięki czemu została liderem grupy G i jedyną drużyną, która po dwóch seriach gier zanotowała komplet punktów. Największą niespodzianką jest dorobek Austrii, która miała być największym rywalem biało-czerwonych w walce o awans do mistrzostw Europy 2020.

Transmisje eliminacji mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej

Transmisje eliminacji mistrzostw Europy 2020 w piłce nożnej

Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę. Nic dziwnego, że fani futbolu na całym świecie bacznie będą przyglądać się rozgrywkom i śledzić poczynania piłkarskich bohaterów na stadionach w całej Europie. Najważniejsza wiadomość jest taka, że eliminacje Euro 2020 będzie można oglądać również w Polsce.

Eliminacje Euro 2020 – polska grupa

Eliminacje Euro 2020 – polska grupa

Kiedy grupy eliminacji Euro 2020 zostały wylosowane, polscy kibice mogli odetchnąć z lekką ulgą.Przynajmniej na papierze udało się piłkarzom Jerzego Brzęczka uniknąć kilku drużyn wyżej notowanych. Eliminacyjna grupa Polski na Euro 2020 na pewno nie jest niemożliwa do wygrania. W grupie G wraz z biało-czerwonymi o awans do Euro 2020 powalczą jeszcze Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia oraz Łotwa.