TERMINARZ MECZÓW POLAKÓW W ELIMINACJACH EURO 2020 W PIŁCE NOŻNEJ

Eliminacje do mistrzostw Europy 2020 odbędą się w dość krótkim czasie. >Rozpoczną się pod koniec marca, a skończą w listopadzie 2019 roku. Nie licząc baraży w marcu 2020 roku, eliminacje Euro 2020 zostaną rozstrzygnięte w tym samym roku. Do eliminacji Euro 2020 przystąpi 55 federacji zrzeszonych w UEFA. Z uwagi na format rozgrywek i brak jednego gospodarza turnieju finałowego, żadna z reprezentacji nie będzie miała zapewnionego udziału w UEFA Euro 2020 i będzie musiała przejść przez ścieżkę eliminacyjną. Ta jest rozbudowana z uwagi na wprowadzenie nowych rozgrywek, Ligi Narodów UEFA, które mają wpływ na losy eliminacji do mistrzostw Europy.

HARMONOGRAM ELIMINACJI UEFA EURO 2020

Kiedy pierwszy mecz eliminacji Euro 2020 rozpocznie wyścig po tytuł mistrza Starego Kontynentu? Eliminacje rozpoczną się w dniach 21-23 marca 2019 roku. Wtedy to zostanie rozegrana pierwsza kolejka eliminacyjna, która poprzedzi drugą serię gier rozegraną kilka dni później. Kiedy mecze eliminacji Euro 2020 znów zagoszczą w kalendarzu kibica? Do gry wszystkie reprezentacje narodowe na Starym Kontynencie wrócą jeszcze w dniach:

kiedy eliminacje do Euro 2020 wkroczą w decydują fazę. Właśnie po tym, jak rozegrana zostanie ostatnia seria gier fazy grupowej eliminacji UEFA Euro 2020 dowiemy się, kto awansował do finałowego turnieju, a kogo czekają jeszcze baraże, które rozegrane zostaną w formie dwumeczu: pierwszy w dniach 26-28 marca, zaś rewanż niedługo później, od 29 do 31 marca 2020 roku.

MECZE POLAKÓW W ELIMINACJACH DO MISTRZOSTW EUROPY

Kibiców z pewnością interesują najbardziej mecze reprezentacji Polski. Piłkarze Jerzego Brzęczka rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od najtrudniejszego spotkania: 21 marca zmierzymy się z reprezentacją Austrii na wyjeździe. Trzy dni później, w teorii, powinno być zdecydowanie łatwiej,bo biało-czerwoni na Stadionie Narodowym podejmować będą Łotwę. Czerwcowe mecze to wyjazd do Macedonii i starcie z Izraelem na własnym terenie. We wrześniu Polaków czeka wyjazdowa potyczka ze Słowenią, a także rewanż z Austrią, który rozpocznie drugą serię gier w polskiej grupie. W październiku zmierzymy się z Łotwą i Macedonią, zaś na koniec czekają nas listopadowe mecze z Izraelem i Słowenią.

TERMINARZ ELIMINACJI EURO 2020 – NAJWIĘKSZE HITY W INNYCH GRUPACH

Wypełniony hitami po brzegi na eliminacje Euro 2020 terminarz, gdzie piłka nożna w wydaniu reprezentacyjnym powinna dostarczyć kibicom futbolu wielu niezapomnianych emocji. Już 22 marca w grupie A spotkają się ze sobą dwaj główni kandydaci do wygrania grupy: na Wembley Anglia zmierzy się z Czechami. Tego samego dnia do bliźniaczo podobnej sytuacji dojdzie w grupie B, gdzie Portugalczycy podejmować będą Ukraińców w Lizbonie. Wielu kibiców z niecierpliwością będzie czekać na mecz Holandii z Niemcami rozegrany 24 marca o prym w grupie C oraz Belgii z Rosją w grupie I. Jeszcze w marcu Francuzi gościć będą zawsze groźną reprezentację Islandii, zaś w czerwcu obejrzymy niezwykle interesujące starcia Chorwatów z Walijczykami, czyli wicemistrzów świata z półfinalistą minionego Euro, a także Hiszpanów z ćwierćfinalistami mundialu w Rosji, Szwedami.