polska_grupa_euro2020

ELIMINACJE EURO 2020 – POLSKA GRUPA

Kiedy grupy eliminacji Euro 2020 zostały wylosowane, polscy kibice mogli odetchnąć z lekką ulgą.Przynajmniej na papierze udało się piłkarzom Jerzego Brzęczka uniknąć kilku drużyn wyżej notowanych. Eliminacyjna grupa Polski na Euro 2020 na pewno nie jest niemożliwa do wygrania. W grupie G wraz z biało-czerwonymi o awans do Euro 2020 powalczą jeszcze Austria, Izrael, Słowenia, Macedonia oraz Łotwa.

POLACY FAWORYTEM DO ZWYCIĘSTWA

Polscy kibice dobrze pamiętają jeszcze poprzednie, niezwykle udane mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji, kiedy to biało-czerwoni doszli aż do ćwierćfinału, gdzie zostali wyeliminowani przez późniejszego triumfatora rozgrywek Portugalię dopiero po serii rzutów karnych. Wcześniej zarówno w eliminacjach, jak i w fazie grupowej finałowego turnieju podopieczni Adama Nawałki postawili się między innymi ówczesnym mistrzom świata, Niemcom. Królem strzelców minionych eliminacji Euro został Robert Lewandowski. Czy powtórzy tę sztukę również tym razem, a Polska zanotuje kolejny udany występ w mistrzostwach Starego Kontynentu? Polacy są faworytem do zwycięstwa swojej grupy eliminacji Euro 2020, bowiem gwiazdor Bayernu będzie miał do pomocy między innymi grających coraz lepiej Piotra Zielińskiego czy Krzysztofa Piątka.

KTO GŁÓWNYM RYWALEM POLAKÓW?

Dla kibica piłki nożnej rozgrywane co cztery lata UEFA Euro 2020 to wielkie święto i nic dziwnego, że każdy kraj Starego Kontynentu chce wziąć w nim czynny udział. Triumf na tej piłkarskiej imprezie gwarantuje splendor i chwałę, po którą choćby próbować sięgnąć będą wszyscy, którzy zostali rozlosowali w poprzedzające Euro 2020 eliminacje grupy. Wylosowana na eliminacje Euro 2020 polska grupa jawi się jako wyrównana, a faworyzowanym Polakom największe kłody pod nogi może chcieć postawić Austria.

AUSTRIACY POPSUJĄ ŚWIĘTO BIAŁO-CZERWONYM?

Kiedy w Austrii poznano wylosowane na eliminacje do Euro 2020 grupy, z pewnością zdecydowana większość ucieszyła się, że los sprawił, iż będziemy mogli mówić o nich w kontekście biało-czerwonych i trafi im się eliminacyjna grupa Polski na Euro 2020. Reprezentacja z Davidem Alabą i Marko Arnautoviciem mogła sobie wyobrazić trudniejsze eliminacyjne grupy Euro 2020 choćby z wylosowanymi z pierwszego koszyka Niemcami, Francją, Hiszpanią, Anglią czy Włochami. W meczach z Polską też nie będą jednak faworytem, choć terminarz ułatwił im nieco zadanie. Eliminacje rozpoczną bowiem meczem u siebie z drużyną Jerzego Brzęczka.

KTO JEŚLI NIE POLSKA LUB AUSTRIA?

Eliminacyjne grupy Euro 2020 ułożyły się tak, że w tej z reprezentacją Jerzego Brzęczka o awans do finałowego turnieju spróbować powalczyć może każdy. Pamiętamy, jak Słowenia okazywała się lepsza od biało-czerwonych w eliminacjach do mundialu w 2010 roku, albo jak Łotwa sensacyjnie pokonywała Polskę i kwalifikowała się do Euro 2004. Nie można więc lekceważyć tych reprezentacji, podobnie jak Macedonii czy Izraela. Czarnym koniem tej grupy G może okazać się Słowenia z Janem Oblakiem z Atletico Madryt czy Josipem Iliciciem z Atalanty Bergamo, którą jeśli nie na bezpośredni awans, to na pewno stać na skuteczną walkę o baraże.